Drošības policija sākusi dienesta pārbaudi par Godmaņa avāriju

Drošības policijā sākta dienesta pārbaude par notikušo ceļu satiksmes negadījumu, kurā ievainojumus guva Ministru prezidents Ivars Godmanis.

Drošības policijā sākta dienesta pārbaude par notikušo ceļu satiksmes negadījumu, kurā ievainojumus guva Ministru prezidents Ivars Godmanis.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem Drošības policija veic Ministru prezidenta apsardzi. Dienesta pārbaude uzsākta, lai noskaidrotu visus ar ceļu satiksmes negadījumu saistītos apstākļus, kā arī izvērtētu Drošības policijas darbinieku rīcību notikušajā negadījumā. Dienesta pārbaude notiek vienlaicīgi ar Valsts policijas uzsākto kriminālprocesu.

Ja dienesta pārbaudes rezultātā tiks konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi, tiks lemts jautājums par disciplinārlietas ierosināšanu.

Tāpat svarīgi izvērtēt Drošības policijas darbinieku rīcību no profesionālā viedokļa - ko valsts amatpersonas apsardze varēja vai nevarēja darīt, lai negadījums nenotiktu. Drošības policija analizēs negadījuma apstākļus un izdarīs secinājumus, kas būtu darāms nākotnē, lai mazinātu šādu situāciju iespējamību un ar to saistītos riskus.

Tā kā pašlaik notiek izmeklēšana un negadījuma apstākļu noskaidrošana, lai netraucētu izmeklēšanas iestāžu darbu, Drošības policija atturēsies sniegt plašākus komentārus.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Apse-Krūmiņa
Drošības policijas
priekšnieka palīdze
tālrunis: 67208991
e-pasts: dp@dp.gov.lv


Atpakaļ