Jaunā iekšlietu ministre tiekas ar IeM dienestu un struktūrvienību vadītājiem

17.03.2009

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece šodien, 17.martā, pirmo reizi pēc stāšanās amatā, uzrunājot Iekšlietu ministrijas (IeM) padotības iestāžu un struktūrvienību vadītājus, solīja atbalstu un izpratni, risinot ar katru dienestu atsevišķi smagos finanšu jautājumus, informēja par plānoto amatpersonu rotāciju un izteica pateicību dienestu darbiniekiem par profesionālo rīcību 16.martā.


Sanāksmes sākumā piedalījās arī bijušais iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, kurš simboliski nodeva pilnvaras jaunajai iekšlietu ministre Lindai Mūrniecei un pievienoja savu portretu ar nu jau trim ierakstiem par viņa ministrēšanas laika periodiem iekšlietu ministru portretu galerijā. Uzrunājot sanāksmes dalībniekus, M. Segliņš norādīja, ka juties pagodināts strādāt atbildīgajā iekšlietu ministra amatā, un pateicās IeM darbiniekiem par kopīgi paveikto darbu un profesionalitāti.

Jaunā ministre dienesta sanāksmi sāka ar oficiālu paziņojumu par plānoto amatpersonu rotāciju. Proti, jau ar nākošās otrdienas, 24.martā, valdības sēdes lēmumu ar Ministru kabineta rīkojumu, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra amatā, plānots pārcelt Valsts policijas priekšnieku ģenerāli Aldi Lieljuksi, Valsts policijas priekšnieka amatā plānots iecelt Valsts policijas priekšnieka vietnieku Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieku ģenerāli Valdi Voinu. Savukārt esošais Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume turpmāk vadīs Krīzes vadības padomes sekretariātu.

Ministre iepazīstināja klātesošos ar savu padomnieku Jāni Zaščerinski.

Linda Mūrniece izteica gandarījumu par dienestu profesionālo veikumu, nodrošinot drošību 16.martā. "Gribu teikt paldies katram policistam, jo ar lielu atbildību esam tikuši galā ar šo situāciju. Gribu vēlreiz uzsvērt, ka lepojos ar mūsu policistu, robežsargu un ugunsdzēsēju darbu", uzsvēra ministre. L. Mūrniece izteica pateicību arī premjera Valda Dombrovska vārdā, nolasot premjera parakstītu vēstuli:

" Otrdien, 17.martā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Valdības vārdā izsaka pateicību visai Iekšlietu ministrijas un tās pakļautības iestāžu darbinieku komandai, kuru augstās profesionalitātes, mērķtiecīgas iepriekšējās sagatavošanās un precīzas situācijas kontroles rezultātā tika nodrošināta sabiedriskā kārtība šā gada 16.martā.

"Nodrošinot valsts iekšējo stabilitāti un iedzīvotāju drošību, Iekšlietu ministrijas dienesti ir pierādījuši sevi kā uzticamu un lojālu valsts interešu aizstāvi. Esmu pārliecināts, ka Iekšlietu ministrijas darbinieku paveiktais ir pelnījis visaugstāko atzinību!", Valdis Dombrovskis".

Sanāksmes noslēgumā ministre solīja nedēļas laikā ar padotības iestāžu vadītājiem pārrunāt aktuālos jautājumus, tajā skaitā arī par iespējamo finanšu resursu samazinājumu. "Esmu jau publiski paudusi, ka Iekšlietu sistēmā jāatrod 18 miljonu ietaupījums. Pirmkārt, es sākšu sarunas ar Valsts nekustāmo īpašumu aģentūru par apsaimniekošanas izdevumu samazināšanu, tikai pēc tam skatīsimies secīgi tālāk katra dienesta izdevumus, algu samazināšana darbiniekiem ir pēdējais pie kā mums ir jāķeras", pauda ministre L. Mūrniece.


Dace Ūdre
 
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,
tel.67219363, 26425173, dace.udre@iem.gov.lv


 

 

 

 

 


Atpakaļ