Mūrniece atbalsta atlaišanas pabalsta samazināšanu

02.04.2009

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece atbalsta šodien, 2.aprīlī, Saeimā pieņemtos grozījumus Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā, kas paredz samazināt atlaišanas pabalstus.


Deputāti nolēma samazināt amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm atvaļināšanas pabalstu, ko amatpersona saņem, ja tiek atvaļināta no dienesta saistībā ar iestādes vai amatpersonas amata likvidāciju vai amatpersonu skaita samazināšanu, noteiktajām prasībām neatbilstošu veselības stāvokli, noteikta vecuma sasniegšanu, kā arī saistībā ar izdienas pensijas saņemšanu, noteiktā izdienas stāža sasniegšanu.

Atvaļināšanas pabalsts tiek samazināts no pašreiz paredzētā mēneša vidējās izpeļņas trīskārša apmēra uz viena mēneša vidējas izpeļņas apmēru.
 
"Laikā, kad Iekšlietu ministrijai, līdzīgi kā citām Valsts pārvaldes iestādēm, jāmeklē iespējas taupīt līdzekļus, saglabājot esošo personālu un nesamazinot jau tā zemo atalgojumu, manuprāt, labākais risinājums ir ietaupīt uz personām, kuras pēc atvaļināšanās no dienesta saņems citus iztikas līdzekļus - izdienas pensiju vai bezdarbnieka pabalstu," uzskata Iekšlietu ministre L. Mūrniece.
 
L.Mūrniece norāda, ka šobrīd nav plānotas citas būtiskas izmaiņas Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm sociālo garantiju sistēmā.
Dace Ūdre
 
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,
tel.67219363, 26425173,
dace.udre@iem.gov.lv
 

Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ