Policija brīdinās par novērošanu publiskās vietās

07.04.2009

Veicot publisku vietu novērošanu ar videokamerām vai citu speciālo aprīkojumu, policijai turpmāk par to būs jāinformē sabiedrība. To nosaka šodien, 7.aprīlī, Ministru kabinetā izskatītais noteikumu „Kārtība, kādā veicama publisku vietu novērošana, izmantojot tehniskos līdzekļus, kā arī šādas novērošanas rezultātā iegūto datu glabāšanu un publiskošanu” projekts.


Noteikumi paredz, ka turpmāk publiskās vietās, kur policija izmanto stacionāru aprīkojumu pastāvīgai novērošanai, jābūt izvietotai arī speciālai par to brīdinošai zīmei – sarkanā trīsstūrī ietvertam novērošanas kameras attēlam ar brīdinošu uzrakstu „Policija veic videonovērošanu sabiedriskās kārtības nodrošināšanai”. Tāpat uz zīmes būs arī jānorāda policijas teritoriālās struktūr­vienības tālruņa numurs, kur iedzīvotāji var vērsties ar jautājumiem vai iebildumiem.

Valsts policijas, Drošības policijas un pašvaldības policijas darbinieki pastāvīgi vai īslaicīgi kādā publiskā vietā videonovērošanu var veikt ar mērķi savlaicīgi novērst un atklāt iespējamos sabiedriskās kārtības apdraudējumus, noziedzīgus nodarījumus, kā arī atrastu meklēšanā izsludinātas personas vai transportlīdzekļus.

 


Sagatavoja:
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67219363
Mob.tālr.: 26425173
dace.udre@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026

 

Pievienotie faili


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ