Iekšlietu ministre un zemkopības ministrs vienojas par kontroles pastiprināšanas nepieciešamību tiešā piena tirdzniecībā

14.05.2009

Vakar, 13.maijā iekšlietu ministre Linda Mūrniece tikšanās laikā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu vienojās, ka, tuvojoties vasarai, nepieciešams veikt stingrākus kontroles pasākumus tiešā piena tirdzniecības jautājumos.


Kā atzīst zemkopības ministrs J.Dūklavs, piena produktu tiešā tirdzniecība bez starpniekiem ļauj zemniekiem uzreiz saņemt naudu, tādējādi arī to tūdaļ ieguldot savu saimniecību attīstībā. Šobrīd tiešajā tirdzniecībā nereti tiek pārkāpti noteikumi, jo piena produktus tirgo nevis paši piena ražotāji, bet gan  starpnieki. Tas ir pretrunā ar sākotnējo tiešās tirdzniecības mērķi -  tā domāta tiešajam ražotājam, kurš pirms tam ir izpildījis visas normas, lai varētu ar to nodarboties. 

Lai novērstu šo situāciju iekšlietu ministre L.Mūrniece pieņēmusi lēmumu tirdzniecības kontroles pasākumu īstenošanā iesaistīt arī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomikas policijas pārvaldi, kuras uzdevums būs veikt plānveida reidus un pārbaudīt vai tirgotājam ir visas nepieciešamās atļaujas, lai tas varētu nodarboties ar piena produktu realizāciju.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ