VUGD pārstāvis devies misijā uz Tadžikijas Republiku

28.05.2009

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona Ātrās reaģēšanas brigādes komandieris, pulkvežleitnants Vilis Students ir devies uz Tadžikijas Republiku, lai strādātu Monitoringa un informācijas centra (MIC) koordinācijas grupā. Šī grupa, kurā darbosies pārstāvji no Zviedrijas, Austrijas un Čehijas, veiks situācijas stabilizācijas un uzlabošanas pasākumus dabas postījumu skartajā teritorijā.


Ilgstošu lietusgāžu rezultātā Tadžikijas Republikā kopš 22.aprīļa sākās plūdi un zemes nogruvumi, kuru rezultātā bojā gājis 21 cilvēks. Vairāk kā 100 000 cilvēku bija spiesti atstāt savas dzīves vietas, iznicinātas ap 2000 mājas un infrastruktūra. Kopējo zaudējumu aprises vēl nav aprēķinātas, bet jau pašlaik tās ir aptuveni 100 miljonu ASV dolāru.

Eiropas Savienības Monitoringa un informācijas centrs (MIC) caur EC misiju Dušanbē saņēma Tadžikijas Republikas lūgumu pēc palīdzības. 

MIC vērsās pie kopienas dalībvalstīm ar lūgumu deleģēt savus nacionālos ekspertus postījumu radīto seku mazināšanas MIC koordinācijas grupai. No Latvijas tika pieteikts un apstiprināts Vilis Students darbam Tadžikijas Republikā.

Sagatavoja:
Inga Vetere,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
7075871, 26183300 
inga.vetere@vugd.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ