Plāno papildināt policijas sniegto maksas pakalpojumu sarakstu

28.05.2009

Iekšlietu ministrija (IeM) šodien, 28.maijā, Valsts sekretāru sanāksmē izskatīšanai pieteikusi Ministru kabineta projektu, kas paredz papildināt Valsts policijas sniegto maksas pakalpojumu sarakstu. Turpmāk privāto publisko pasākumu organizatoriem nāksies maksāt arī par policijas dienesta suņu un zirgu iesaistīšanu kārtības nodrošināšanā, savukārt dienesta motociklu un ūdens transportlīdzekļu izmantošana varētu kļūt dārgāka.


Sagatavotajā grozījumu projektā Ministru kabineta 2007.gada 13.novembra noteikumiem Nr.774 „Par Valsts policijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi” policijas pārstāvji skaidro, ka kārtības uzturēšanai dažādos privātpersonu rīkotajos publiskajos pasākumos tiek iesaistītas ne tikai vieglās dienesta automašīnas, bet arī motocikli un ūdens transportlīdzekļi, par ko jāparedz diferencēta samaksa, jo arī uzturēšanas izdevumi ir atšķirīgi. Turpmāk dienesta motocikla iesaistīšana kārtības nodrošināšanai šādos publiskos pasākumos varētu izmaksāt organizatoriem 9,12 latus par katru stundu, bet tarifs policijas ūdens transportlīdzekļa izmantošanai būs 39,20 latu stundā. Tāpat policija norāda, ka ir nepieciešams sarakstā iekļaut arī maksu par dienesta zirgu un speciāli apmācīto suņu iesaistīšanu, kas attiecīgi varētu būt 1,01 lats un 0,50 latu par katru stundu.

Policija aprēķinājusi, ka katru gadu būtiski izdevumi rodas arī tādēļ, ka privātpersonu vajadzībām jāsagatavo liels skaits dokumentu kopiju no lietvedības lietām. Tā kā šādas dokumentu kopijas nav nepieciešamas Valsts policijas struktūrvienību darbībai, bet tiek izmantots policijas aprīkojums un papīrs, noteikumu projektā kā maksas pakalpojums iekļauta arī kopēšana.

Kopumā 2009.gadā papildu plānoto ieņēmumu summu ir Ls 13 992.

Likums „Par policiju” nosaka, ka Valsts policijas finanšu līdzekļus veido ne tikai dotācija no valsts budžeta, bet arī pašu ieņēmumi, kurus iegūst, noteiktā kārtībā slēdzot līgumus ar privātpersonām.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ