Par Drošības policijas darbu pirmsvēlēšanu laikā

02.06.2009

Saistībā ar 6.jūnijā Latvijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) un pašvaldību vēlēšanām Drošības policija pastiprināti turpina apzināt informāciju par iespējamiem balsu pirkšanas un vēlētāju ietekmēšanas riskiem, kā arī vēlēšanu rezultātu viltošanas mēģinājumiem.


Drošības policijā tiek saņemta informācija no pašvaldību amatpersonām, uzņēmējiem, organizācijām un iedzīvotājiem, kas liecina par pastāvošajiem balsu pirkšanas riskiem un iespējamām prettiesiskām darbībām priekšvēlēšanu laikā. Pirms vēlēšanām pieaug gadījumu skaits, kad vēlētājiem tiek piedāvāta materiāla atlīdzība par balsošanu konkrēta saraksta vai kandidāta labā. Šāda balsu pirkšanas forma īpaši aktuāla ir Latgales reģionā.

Drošības policija sadarbojas ar Centrālo vēlēšanu komisiju koordinētas informācijas apmaiņas jomā vēlēšanu dienā.

Drošības policija turpina pastāvīgi iegūt informāciju par pirmsvēlēšanu aģitāciju, to apkopojot un pārsūtot materiālus Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam tālākai izvērtēšanai.

Šobrīd DP pārbauda operatīva rakstura informāciju un veic preventīvo pasākumu kompleksu.

Vēlēšanu laikā Drošības policija strādās pastiprinātā režīmā.

Personām, kuru rīcībā ir informācija par iespējamu balsu pirkšanu vai konstatētiem balsu pirkšanas gadījumiem, lūdzam vērsties tuvākajā policijas iecirknī, zvanot: 02 vai 112, kā arī Drošības policijā, zvanot: 67208964, vai sūtot e-pastu: dpdd@dp.gov.lv.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Apse-Krūmiņa
Drošības policijas priekšnieka palīdze
Tālrunis: 67208991, e-pasts: dp@dp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ