Atklās fotogrāfiju izstādi par bēgļu likteņiem pasaulē

15.06.2009

Bēgļu nedēļas Latvijā ietvaros otrdien, 16.jūnijā plkst.10.00 Latvijas Okupācijas muzejā (LOM) tiks atklāta ANO Komisariāta bēgļu jautājumos (UNHCR) fotoattēlu izstāde par bēgļu skarbajiem likteņiem pasaules karstajos punktos.


Atklāšanas preses konferencē piedalīsies PMLP Bēgļu lietu departamenta direktora vietniece Dace Žvarte, biedrības „Dialogi.lv” valdes priekšsēdētāja Margarita Laicane un LOM Ārlietu nodaļas vadītājs Valters Nollendorfs.

Izstādē apkopoti fotogrāfu Zalmai (Zalmai) un Kristiāna Alsa (Christian Als) tvertie bēgļu likteņu mirkļi trīs pasaules karstajos punktos – Afganistānā, Čadā un Kongo Demokrātiskajā Republikā. Šajās un daudzās citās valstīs UNHCR sniedz palīdzību cilvēkiem, ko karš piespiedis pamest mājas vai kuriem nepieciešams atbalsts, lai atgrieztos dzimtenē un sāktu veidot dzīvi no jauna.

Fotogrāfijas rāda satriecošas un aizkustinošas ainas no bēgļu ikdienas dzīves – rindu pēc ūdens, sagrauta nama atjaunošanu, pajumtes būvi, malkas sagādi, bērnu rotaļas bēgļu nometnē. Taču visus šos cilvēkus vieno kopējs sapnis – sapnis par mieru, drošību un atgriešanos mājās.
Izstāde būs apskatāma līdz 26.jūnijam un tās apmeklējums ir bezmaksas.

Ar izstādes atklāšanu sāksies Bēgļu nedēļa Latvijā. Jau vēstīts, ka iekļaujoties to pasaules valstu saimē, kas ik gadu 20.jūnijā atzīmē ANO Starptautisko bēgļu dienu, Latvijā šogad no 15. līdz 23.jūnijam notiks Bēgļu nedēļa ar plašu pasākumu klāstu.

Starptautiskās Bēgļu dienas moto šogad ir „Reāli cilvēki, reālas vajadzības” un tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bēgļu un patvēruma meklētāju vajadzībām – gan fiziskajām pēc ēdiena, apģērba un pajumtes, gan garīgajām – pēc saskarsmes un sapratnes no līdzcilvēkiem.

Bēgļu nedēļas ietvaros otrdien, 16.jūnijā, Zaķumuižas un Ropažu jaunieši dosies vizītē uz Latvijas austrumu robežu, kur, izspēlējot simulācijas spēli, robežsargi jauniešus iepazīstinās ar patvēruma meklētāju uzņemšanas procedūru un Valsts robežsardzes ikdienas darbu.

Savukārt 17.jūnijā plkst.15.00 Iekšlietu ministrijā (Čiekurkalna 1.līnijā 1, k-2) notiks Jura Podnieka studijas filmas „Baltijas sāga” labdarības seanss. Noskatīties šo dokumentālo filmu par latviešu bēgļu likteņiem Otrajā pasaules karā tiks aicināti cilvēki, kuri piedalījušies ziedojumu akcijā. Pēc filmas, plkst.16.00 notiks diskusija „Patvēruma politikas izaicinājumi Eiropas Savienībā un Latvijā”, kurā piedalīsies Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti, PMLP priekšnieka vietnieks Jānis Citskovskis, Bērnu, ģimenes un integrācijas lietu ministrijas projekta „Integrācijas uzticības punkts patvēruma meklētajiem, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu” vadītāja Anda Grants, nevalstisko sektora pārstāvji un migrācijas pētnieki.

Pirms filmas seansa plkst.14.00 Iekšlietu ministrijā viesosies biedrības „Patvērums „Drošā māja”” brīvprātīgie.

Savukārt 18. un 19.jūnijā biedrības „Patvērums „Drošā māja”” brīvprātīgie rīkos vairākas interesantas aktivitātes tieši patvēruma meklētājiem. 18. jūnijā plkst.13.00 Pasaku mājā „Undīne” (Parka ielā 1, Jūrmala) PMC „Mucenieki” iemītnieki varēs piedalīties jautrās un sportiskās atrakcijās, bet 19.jūnijā plkst.12.00 Rīgas Purvciema vidusskolā (Brantkalna ielā 5) varēs noskatīties „The Baltic Guild of Doll & Toy Artists” pašdarināto leļļu teātra izrādi. Šos pasākumus patvēruma meklētājiem dāvina biedrības „Patvērums „Drošā māja”” brīvprātīgie.

Bēgļu nedēļa noslēgsies 23.jūnijā, kad ar Ropažu novada domes un Ropažu Kultūras un izglītības centra atbalstu PMC „Mucenieki” mītošie patvēruma meklētāji svinēs Jāņus.

Bēgļu nedēļu Latvijā organizē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, biedrība „Patvērums „Droša māja”, biedrība „Dialogi.lv” ar Latvijas okupācijas muzeja, Ropažu novada domes, Ropažu Kultūras un izglītības centra un Valsts robežsardzes atbalstu.

Sagatavoja:
Laura Karnīte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
Priekšnieka palīdze preses un sabiedriskajos jautājumos
Tel. 67219185, mob. 29165007
laura.karnite@pmlp.gov.lv
www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ