Nosaka ieņemamā amata augstāko dienesta pakāpi policistiem un robežsargiem reģionos

17.06.2009

Lai efektīvi ieviestu plānoto strukturālo reformu un jau ar 1.jūliju uzsāktu pāreju uz piecu Latvijas teritoriālo centru izveidi Valsts policijā un Valsts robežsardzē, valdības sēdē šodien, 17.jūnijā, apstiprinātas izmaiņas Ministru kabineta 2009.gada 27.janvāra noteikumos Nr.86 „Par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta atalgojuma sistēmu un amatiem atbilstošajām augstākajām speciālajām dienesta pakāpēm”.


Valdības apstiprinātajos grozījumos amatiem atbilstošo augstāko speciālo dienesta pakāpju saraksts papildināts ar Valsts policijas un Valsts Robežsardzes struktūrvienību un amatpersonu amatu nosaukumiem atbilstoši veidotajai reģionu pārvalžu struktūrai, līdz ar to jau no 1.jūlija visos Latvijas reģionos pakāpeniski var sākt ieviest jauno reģionālo pārvaldes modeli.

IeM jau iepriekš ir informējusi, ka Valsts policijā, Robežsardzē, Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kā arī citos pakļautības dienestos uzsāktas vērienīgas strukturālas reformas. Ar 1.jūliju Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldei tiks pievienota Jūrmalas pilsētas policijas pārvalde, bet līdz 1.septembrim plānots pievienot arī Ogres rajona policijas pārvaldi. Tāpat reģionos tiks likvidētas šobrīd esošās 26 teritoriālās iestādes un to vietā izveidotas četras reģionālās pārvaldes ar pakļautiem triju nozīmīguma kategoriju iecirkņiem. Savukārt Valsts robežsardzē ar 1.jūliju tiks likvidētas Jelgavas un Valmieras pārvaldes, pievienojot tās Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldei, bet līdz gada beigām tiks likvidēta arī Liepājas pārvalde, kuru pārņems Valsts robežsardzes Ventspils pārvalde.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ