Veic izmaiņas pasu izsniegšanas kārtībā

17.06.2009

Ministru kabinets šodien, 17.jūnijā, apstiprināja Iekšlietu ministrijas sagatavotos grozījumus „Pasu noteikumos”, kuros paredzētas izmaiņas pasu izsniegšanas kārtībā un veidā, kā šajā dokumentā tiek iekļautas ziņas no Iedzīvotāju reģistra.


Ar grozījumiem tiek precizēta kārtība, kā pasē ierakstāma personas dzimšanas vieta tajos gadījumos, ja dzimšanas brīdī šī vieta ir atradusies Latvijas administratīvajā teritorijā, bet pases izsniegšanas brīdī dzimšanas vieta atrodas ārpus tās. Šādos gadījumos turpmāk pases datu lapas dzimšanas vietas ailītē būs ieraksts „LATVIJA”.

Tāpat pēc grozījumu stāšanās spēkā personām nevajadzēs atkārtoti dokumentāri apliecināt personvārda citas valodas oriģinālformu latīņalfabētiskajā transliterācijā vai dzimtas uzvārda vēsturisko formu, ja tā jau ir fiksēta personas iepriekšējā pasē vai Iedzīvotāju reģistrā un persona vēlēsies to iekļaut arī jaunajā dokumentā.

Izmaiņas skar arī kārtību, kādā izsniedzama pase bērniem. Turpmāk mazgadīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuriem viens no vecākiem ir ārvalstnieks vai bezvalstnieks, pases saņemšanai būs nepieciešams iesniegt arī otra vecāka notariāli apliecināta piekrišana. Turklāt atbilstoši nesen veiktajiem grozījumiem Eiropas Savienības tiesību aktos, Pasu noteikumu grozījumi paredz arī izmaiņas attiecībā uz vecumu, no kura personām pasēs iekļaujami biometriskie dati – pirkstu nospiedumu attēli pasu mikroshēmās iekļaujami personām no 12 gadu vecuma, nevis no 10, kā tas bija līdz šim.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ