Ugunsdzēsējiem starptautiskās mācības Baltkrievijā

18.06.2009

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji 23. un 24. jūnijā piedalīsies starptautiskās mācībā ES projekta „Reģionālā potenciāla stiprināšana brīdināšanas un reaģēšanas jomā ķīmiskās avārijās ar pārrobežu sekām Baltkrievijas – Latvijas – Lietuvas reģionā” ietvaros.


Starptautiskajās mācībās Baltkrievijā piedalīsies 19 VUGD Rīgas, Daugavpils un Krāslavas daļu ugunsdzēsēji glābēji, kuru aprīkojumā būs sava tehnika – tikko saņemtā jaunā konteinera tipa automašīna, autocisterna un motorlaiva.

Saskaņā ar plānoto scenāriju, Baltkrievijas teritorijā ir bojāts naftas vads, nafta piesārņo apkārtējo teritoriju, tajā skaitā ieplūst arī upēs, kas ietek Daugavā. Situāciju sarežģī arī tas, ka izcēlies nopietns ugunsgrēks. Baltkrievijas Ārkārtējo situāciju ministrija par notikušo ziņo Latvijai un Lietuvai un lūdz palīdzību avārijas seku likvidēšanai. Lai aizkavētu naftas tālāku aizplūšanu trijās vietās upēs tiek ievietotas bonas. Paredzēts, ka Latvijas glābēji uzstāda bonas, bet Lietuvas kolēģi avārijas seku likvidēšanai nosūta savus ūdenslīdējus.

Tas ir sākotnējais triju valstu kopīgi izstrādātais mācību scenārijs, taču glābējiem ir jābūt gataviem, ka notikumu gaitā šis scenārijs tiks papildināts ar jaunām, negaidītām un sarežģītām situācijām. Tā kā mācības tiek pēc iespējas pietuvinātas reālai situācijai, ņemot vērā reālu laika režīmu, tad Latvijas glābēji 23. jūnijā dosies ceļā tad, kad tiks saņemta informācija no Baltkrievijas. Tiks skatīts arī tas, cik ilgā laikā katras valsts pārstāvji spēj ierasties, šķērsot robežu. Tieši tāpat kā tad, ja glābēju vienība dodas palīgā citām valstīm likvidēt katastrofu sekas, viņiem jābūt līdz visam, kas nepieciešams darbam un savas vienības uzturēšanai.

Šīs mācības pilnībā tiek atmaksātas no ES projektam „Reģionālā potenciāla stiprināšana brīdināšanas un reaģēšanas jomā ķīmiskās avārijās ar pārrobežu sekām Baltkrievijas – Latvijas – Lietuvas reģionā” piešķirtajiem līdzekļiem.

Sagatavoja:
Inga Vetere,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece,
e-pasts: inga.vetere@vugd.gov.lv
Tel.67075871, 26183300


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ