Iekšlietu sistēmas aģentūru reformas – noslēguma fāzē

25.06.2009

Ar Iekšlietu ministrijas (IeM) nolikuma grozījumiem un pakļautībā esošā Sakaru centra nolikuma atzīšanu par spēku zaudējušu Ministru kabinets šodien, 25.jūnijā, ievedis noslēguma fāzē pirms vairākiem mēnešiem uzsāktās iekšlietu sistēmas aģentūru reformas.


Valdības sēdē pieņemtie grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.240 „Iekšlietu ministrijas nolikums” nosaka, ka no ministrijas padotībā esošo iestāžu saraksta ar 1.jūliju izslēdzams IeM Sakaru centrs, kas tiek pievienots IeM Informācijas centram, kā arī Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra un valsts aģentūra „Materiālās rezerves”, kas abas tiek apvienotas, to vietā izveidojot Nodrošinājuma valsts aģentūru.

Ņemot vērā, ka Sakaru centrs turpmāk vairs nefunkcionēs kā Iekšlietu ministrijas padotības iestāde, valdības sēdē ministri atzina par spēku zaudējušu arī Ministru kabineta 2004.gada 3.augusta noteikumus Nr.676 „Iekšlietu ministrijas Sakaru centra nolikums”.

Likvidējot un reorganizējot savā pakļautībā esošās valsts aģentūras un tiešās pārvaldes iestādes, IeM cer ietaupīt turpmāk ik gadu vairāk nekā 4,5 miljonus latu. Jau šogad par Ls 598 879 samazināti Informācijas centra un Sakaru centra izdevumi atalgojumam un preču vai pakalpojumu iegādei, bet „Materiālo rezervju” un Iekšlietu īpašumu valsts aģentūru apvienošana ļautu ietaupīt vēl Ls 4 042 604 budžeta līdzekļu. 

Arī iepriekš notikušas IeM aģentūru apvienošanas. Optimizējot padotības iestāžu struktūru, no šā gada 1.janvāra savu darbību izbeigusi valsts aģentūra „Iekšlietu ministrijas sporta centrs”, kuras funkcijas pārņēmusi IeM Veselības un sociālo lietu valsts aģentūra.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ