Robežsardzes priekšniekam piešķir ģenerāļa pakāpi

29.09.2009

Pēc Iekšlietu ministrijas ierosinājuma Ministru kabinets šodien, 29.septembrī, nolēmis piešķirt Valsts robežsardzes priekšniekam Normundam Garbaram ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi.


Iekšlietu ministrija Valsts robežsardzes 90.gadadienas priekšvakarā rosināja valdību piešķirt augstāko dienesta pakāpi N.Garbaram pirms dienesta gaitas likumā noteiktā termiņa, jo viņš dienesta pienākumu pildījis priekšzīmīgi un sasniedzis labus darba rezultātus. Turklāt, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, Valsts robežsardzes priekšnieka amatam atbilstošā ieņemamā dienesta pakāpe ir ģenerālis.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumu, par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi vai labiem dienesta pienākumu izpildes rezultātiem amatpersonai kā apbalvojumu var piešķirt kārtējo speciālo dienesta pakāpi pirms noteiktā laika. Amatpersonai ir jābūt atbilstošai izglītībai un attiecīgajā speciālajā dienesta pakāpē tai ir jābūt nodienējušai vismaz pusi no kārtējās speciālās dienesta pakāpes piešķiršanai noteiktā laika. Valsts robežsardzes priekšnieks N.Garbars atbilst abām šīm prasībām, jo ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu sabiedrības vadībā, savukārt pulkveža pakāpe viņam piešķirta 2006.gada 21.jūnijā.

Valsts robežsardzes priekšnieka amatā N.Garbars apstiprināts šā gada 7.aprīlī, kad no dienesta aizgāja līdzšinējais robežsardzes priekšnieks ģenerālis Gunārs Dāboliņš. Pirms tam viņš pildījis Robežsardzes Rīgas pārvaldes priekšnieka amata pienākumus.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ