L.Mūrniece sola vairs nemazināt darbinieku skaitu un atalgojumu iekšlietu sistēmā

29.09.2009

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece izslēdz iespēju, ka nākamgad varētu tikt mazināts iekšlietu sistēmas darbinieku skaits vai viņu atalgojums. To ministre atzina žurnālistiem pēc šodien notikušās Nacionālās drošības padomes sēdes, kurā tika izskatīti iekšējās drošības jautājumi un vērtēta situācija nozarē.


Kā norādīja L.Mūrniece, situācija nozarē patlaban ir "diezgan smaga" un iekšlietu sistēmā aktīvi tiek meklēti citi veidi, kā ietaupīt naudu, taču galvenā atziņa ir tāda, ka nākamajā gadā netiks mazināts atalgojums un netiks mazināts cilvēku skaits.

Iekšlietu ministrijas 2010.gada budžeta bāze ir 160 miljoni latu, no šīs summas 101 miljons paredzēts atalgojumam. "Tas nozīmē, ka iespējas izvērsties uz mazinājumiem mums ir ļoti mazas," sacīja ministre, piebilstot, ka no minētajiem 160 miljoniem latu nākamā gada budžeta izdevumi ir jāsamazina vēl par 6%.

Iekšlietu sistēmā tiek meklēti visdažādākie veidi, kā ietaupīt, taču ievērojamu samazinājumu iespējams panākt vienīgi, summējot kopā vairākas salīdzinoši nelielas izdevumu pozīcijas. "Mēģinām tos mazinājumus sakasīt burtiski pa desmit, 30, 40 tūkstošiem latu. Liekam kopā un mēģinām atrast to ietaupījumu," sacīja ministre.

Nākamajā gadā papildus plānots ietaupīt uz īres un līzinga maksājumu rēķina, komunālajiem pakalpojumiem un iepirkumiem, no kuriem vajadzēs atteikties. Likvidējot apvienību "Apsardze", tiks atbrīvotas vairākas tās izmantotās ēkas. Tāpat ministrija patlaban risinot sarunas ar bankām par līzinga maksājumiem automašīnām. Savulaik šie transportlīdzekļi iepirkti operatīvajā līzingā par ļoti lielām summām, sacīja Mūrniece. "Mēs esam šobrīd sarunu procesā, vai palielināt termiņus vai tās mašīnas izpirkt ar mērķi nākamajā gadā ietaupīt naudu," pastāstīja ministre.

Iekšlietu ministrija ilgtermiņa saistībām gadā tērējot aptuveni 17 miljonus latu, ieskaitot ēku kompleksa īri Čiekurkalnā.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ