Robežsardzes Aviācijas pārvaldes personāls apkaro nelegālo imigrāciju Grieķijā

05.10.2009

Pagājušajā nedēļā Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikopters Agusta 109 E „Power” un tā apkalpe atgriezās no Grieķijas, kur no šā gada 8.septembra līdz 27.septembrim pirmo reizi piedalījās FRONTEX Aģentūras rīkotajā kopējā jūras operācijā „POSEIDON 2009”. Operācijas ietvaros divas Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes taktiskās grupas ar helikopteri no gaisa veica sekmīgu Grieķijas valsts jūras robežas apsekošanu.


Operācijas mērķis bija nodrošināt sauszemes un jūras robežu uzraudzību, izmantojot dalībvalstu tehnisko aprīkojumu un ekspertus, lai mazinātu nelegālās imigrācijas draudus uz Grieķijas – Turcijas ārējām sauszemes un jūras robežām.

20 dienu ilgajā operācijā Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes helikopters veica 53 lidojumus Grieķijas – Turcijas jūras robežas rajonā 150 km garumā starp Kos, Farmakonisi, Aghatonisi un Samos salām, un ar tā palīdzību Grieķijas teritoriālajos ūdeņos tika aizturēti nepilns simts nelegālo imigrantu.

Aviācijas pārvaldes personāla augstā profesionalitāte veicot patruļlidojumus tika uzsvērta arī operācijas laikā notikušajā Frontex pārstāvju tikšanās.

Pirms Valsts robežsardze kļuva spējīga piedalīties ar saviem gaisa kuģiem gan Latvijas valsts robežas apsardzībā, gan starptautiskās operācijās, gan arī atbalsta un palīdzības sniegšanā citiem dienestiem, tika veikta pilotu un inženiertehniskā personāla sagatavošana, kas prasīja ļoti ievērojamus finanšu līdzekļu ieguldījumus. Šodien Aviācijas pārvalde ir ne tikai nozīmīgs kompensējošā mehānisma instruments kontrabandas un nelegālo imigrantu apkarošanas ziņā, bet arī būtisks atbalsts citiem dienestiem un Latvijas iedzīvotājiem.

Robežsardzes vadība gan atzīst, ka atalgojuma samazināšana visiem valsts pārvaldē strādājošiem skārusi arī Aviācijas pārvaldes personālu, tāpēc pastāv bažas, ka augsti kvalificētais personāls tiek pārvilināts uz ārzemēm, kur vienas stundas atalgojums sasniedz gandrīz vesela mēneša atalgojumu Latvijā. Lai nezaudētu profesionālos augstas klases speciālistus, Valsts robežsardzes vadība ir griezusies Iekšlietu ministrijā ar lūgumu Aviācijas pārvaldes tehniskajam personālam nodrošināt atalgojumu vismaz tajā apmērā, kāds bija pirms algu samazināšanas.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592,
kristine.petersone@rs.gov.lv.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ