Izziņas no Sodu reģistra pieejamas arī ārvalstīs dzīvojošajiem

06.10.2009

Lai atvieglotu izziņu saņemšanu no Sodu reģistra ārvalstīs dzīvojošajām personām, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs šogad ieviesis jaunu kārtību, kas ļauj izziņas par (ne)sodāmību saņemt arī caur Latvijas diplomātiskajām pārstāvniecībām ārvalstīs.


Kā norāda Informācijas centrā, arvien biežāk par izziņu saņemšanu no Sodu reģistra interesējas personas, kas šobrīd dzīvo ārpus Latvijas. Bieži vien šīs personas norāda, ka izziņas par (ne)sodāmību nepieciešamas, lai iesniegtu apdrošināšanas kompānijām, darba dēvējam, saņemtu uzturēšanās atļauju vai kārtotu citas formalitātes, taču, tā kā persona atrodas ārpus valsts robežām, ir gandrīz neiespējami ierasties personīgi Informācijas centrā un pieprasīt no datu bāzes šo dokumentu. Tāpat ārvalstīs dzīvojošajām personām nav iespējams šīs izziņas pieprasīt elektroniski, jo sagatavotais dokuments tiek piegādāts pa pastu tikai Latvijas teritorijā.

Kā risinājumu Informācijas centrs piedāvā ārvalstīs dzīvojošajiem vērsties Latvijas diplomātiskajās pārstāvniecībās, līdzi ņemot pasi vai citu personu apliecinošo dokumentu savas identitātes apstiprināšanai. Šādā gadījumā izziņu elektroniski pieprasīs diplomātiskā dienesta darbinieks, bet persona to varēs saņemt kā sūtījumu uz savas dzīvesvietas adresi.

Tāpat persona ārvalstīs var sagatavot notariāli apstiprinātu pilnvaru kādam radiniekam vai pārstāvim Latvijā saņemt viņa vietā šo izziņu par (ne)sodāmību. Šajā gadījumā pārstāvis ar notariāli apstiprināto pilnvaru var vērsties Informācijas centrā Rīgā, Bruņinieku ielā 72B, vai pieprasīt to elektroniski vienotajā portālā www.latvija.lv, bet saņemt tuvākajā pasta nodaļā, kur būs nepieciešams uzrādīt pilnvaru.

Plašāka informācija par izziņu pieprasīšanu klātienē vai elektroniski pieejama Informācijas centra mājaslapā.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ