Nākamajā gadā IeM dienestos algas nemazinās

05.10.2009

Sestdien, 3.oktobrī Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē pieņemtais lēmums ļaus nākamajā gadā Iekšlietu sistēmā nemazināt algas. Saskaņā ar šo lēmumu, MK ir atradis iespēju novirzīt papildus līdzekļus 3,2 miljonu latu apmērā Iekšlietu ministrijas ilgtermiņa saistību segšanai.

 


Kā atzīst iekšlietu ministre Linda Mūrniece:„ Sestdien pieņemtais lēmums nozīmē, ka plānotā 10,7 miljonu latu mazinājuma vietā Iekšlietu sistēmā būs budžets jāmazina par aptuveni 7 miljoniem latu. Šis mazinājums neskars sistēmā strādājošo atalgojumu.”

Iekšlietu sistēmā sākot jau ar 2008.gada nogali notikušas vērienīgas strukturālās izmaiņas ar mērķi samazināt izdevumus, tajā pat laikā saglabājot efektīvu sistēmas iestāžu darbību.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, iekšlietu sistēmas izdevumi līdz šā gada beigām būs samazināti teju par pusi – ja 2007.gadā atlīdzībai un citiem izdevumiem tika tērēts aptuveni 261 miljons latu, tad šajā gadā līdz gada beigām plānots iztērēt vien 179 miljonus latu, kas ir par 82 miljoniem latu mazāk.

Kopš šā gada 1.septembra ir pabeigta iekšlietu sistēmas iestāžu reģionālā reforma, kas ir vērienīgākā  reforma ne tikai šogad, bet arī pēdējo gadu laikā. Tāpat Iekšlietu ministrija viena no pirmajām 2008.gadā uzsāka un 2009.gadā pilnībā pabeidza centrālā aparāta funkciju pārskatīšanu un struktūras optimizēšanu, atsakoties arī pilnībā no atsevišķu funkciju īstenošanas, samazinot nodarbināto skaitu un atalgojumu, struktūrvienību skaitu samazinot no sešpadsmit uz deviņām, likvidējot visu struktūrvienību vietnieku amatus, četru valsts sekretāra vietnieku amatus samazinot uz diviem, kā arī samazinot ministra biroju. Veiktas arī citas reformas  – Sakaru  centrs pievienots Informācijas centram, strukturālās izmaiņas Veselības un sociālo lietu valsts aģentūrā, Īpašumu valsts aģentūras un valsts aģentūras „Materiālās rezerves” apvienošana izveidojot Nodrošinājuma valsts aģentūru.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ