Novadu iedzīvotāji piedalās valsts robežas joslas sakopšanā

08.10.2009

Atsaucoties uz iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces un Valsts robežsardzes aicinājumu bez darba palikušajiem iedzīvotājiem iesaistīties valsts robežas joslas un robežbūvju sakopšanā uz Latvijas - Lietuvas un Latvijas - Igaunijas robežām, šobrīd no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem finansētajā krīzes nodarbinātības programmā darbojas jau seši Latvijas novadi. 


Neretas novada Pilskalnes pagasta 10 iedzīvotāji valsts robežas joslas sakopšanas darbus uzsāka jau šā gada septembrī un šobrīd ir attīrīts 3 km garš robežjoslas posms. Saldus novada Ezeres pagastā paredzētais darba uzdevums jau ir izpildīts, bet 6 Vadakstes un Rubas pagastu iedzīvotāji, kā arī 4 Viesītes novada Elkšņu un Rites pagastu iedzīvotāji darbu uzsāk šonedēļ. Ilūkstes novads ir pieteicis līdzdalībai projektā 12 iedzīvotājus, bet Daugavpils novads – 9 iedzīvotājus. 

Veiksmīga sadarbība izveidojusies ar Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāli, kā rezultātā Valkas novadā jau no oktobra sākuma robežas joslas sakopšanas darbos piedalās trīs cilvēki. 

Līdz šā gada beigām projektā iesaistīsies arī Aknīstes novads, bet 2010.gadā valsts robežas joslas uzkopšanas darbus uzsāks arī Salacgrīvas, Alojas, Alūksnes, Rucavas, Priekules, Vaiņodes, Jelgavas, Bauskas, Rundāles, Tērvetes, Auces un Vecumnieku novadi.  

Rūjienas un Naukšēnu novadi minētajā projektā gan nepiedalās, taču Rūjienas novada Ipiķu pagasts saviem spēkiem veic Latvijas teritorijas tālākā ziemeļu punkta Ipiķi, tam piegulošā ceļa un robežjoslas sakopšanu, bet Naukšēnu novada Ķoņu pagasts kopj bijušā robežkontroles punkta „Unguriņi” teritoriju un tai piegulošo „Baltijas” ceļu.

Kā jau ziņots, iekšlietu ministre Linda Mūrniece augusta sākumā ierosinājusi iesaistīt bez darba palikušos iedzīvotājus valsts robežas joslas un robežbūvju sakopšanā, jo sakarā ar ekonomiskās krīzes radītajām sekām Valsts robežsardzei nepietiek finansējuma, lai īstenotu pilna apjoma valsts robežas sakopšanu.

No šā gada septembra, izmantojot Eiropas Sociālā fonda piešķirtos līdzekļus, tika uzsākts jauns nodarbinātības pasākums bezdarbniekiem, kuri nesaņem bezdarbnieku pabalstu un kuri ir spējīgi strādāt - darba prakses pašvaldībās.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592,
e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ