Par nelikumīgu uzturēšanos Latvijā aizturēti 7 Afganistānas pilsoņi

25.11.2009

Īstenojot starptautisko sadarbību ar Lietuvas, Baltkrievijas un Igaunijas kolēģiem, ilgstošas operatīvās darbības rezultātā pārtraukta noziedzīgu nodarījumu izdarīšana saistībā ar personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai organizētā grupā un apzinātu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā.

Šā gada 23.novembrī Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonām, Daugavpilī kādā dzīvoklī aizturēja 3 Latvijas un 7 Afganistānas pilsoņus bez personu apliecinošiem dokumentiem.

1986.un divi 1982.gadā dzimušie Latvijas pilsoņi apzināti nodrošināja Afganistānas pilsoņus ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā.

Pret visiem trim Latvijas pilsoņiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 285.1 panta trešās daļas par apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai šāda iespēja nodrošināta divām vai vairāk personām.

Savukārt, Afganistānas pilsoņi aizturēti Imigrācijas likuma 51.panta pirmās daļas 1.punkta kārtībā.

Izmeklēšana turpinās.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ