Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes priekšnieks piedalījās Baltijas jūras reģiona robežkontroles konferencē

26.11.2009

No 24. līdz 26.novembrim Vācijā (Potsdamā) notika Baltijas jūras reģiona robežkontroles konference (BSRBCC) – robežapsardzības iestāžu vadītāju ikgadējā sanāksme, kuras laikā dalībvalstis apsprieda jautājumus par BSRBCC turpmāko darbības formātu un dalījās ar aktuālāko informāciju. Konferencē piedalījās pārstāvji no Dānijas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas un arī Vācijas. Tāpat konferences dalībvalsts ir arī Islande, taču tā neņem aktīvu līdzdalību konferences darbībā.


Latvijas Valsts robežsardzi konferencē pārstāvēja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes priekšnieks ģenerālis Ēriks Ivanovs un Ventspils pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Aleksandrs Volkovs.

Baltijas jūras reģiona robežkontroles konference ir starptautisks forums, kurš izveidots lai koordinētu nelegālās migrācijas un citu pārobežu kriminālo aktivitāšu apkarošanu un dibināts 1997.gadā pēc Somijas Robežsardzes iniciatīvas, apvienojot visus Baltijas jūras reģiona (Somija, Zviedrija, Dānija, Norvēģija, Vācija, Krievija, Polija, Lietuva, Igaunija, Latvija, Islande) robežapsardzības dienestus.

BSRBCC aktivitātes tiek vadītas, ievērojot rotācijas principu – katra valsts ir prezidējošā vienu gadu. Pērn BSRBCC prezidējošā valsts bija Zviedrija, savukārt šogad – Vācija.

BSRBCC galvenais mērķis ir cīņa ar nelegālo migrāciju Baltijas jūras reģionā, garantējot nepārtrauktu sadarbību un starp iesaistītajām valstīm un tās attīstību efektīvai funkcionēšanai.

Valsts robežsardzes dalība Baltijas jūras reģiona robežkontroles konferencē ir būtiska reģionālās sadarbības komponente, jo īpaši ņemot vērā arvien pieaugušo Baltijas jūras reģiona robežkontroles konferences nozīmi reģionālās drošības un nelegālās imigrācijas apkarošanas veicināšanā. 
 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ