Latvijas Valsts robežsardze pārņem prezidentūru Baltijas ministru padomē

01.12.2009

Šā gada 1. un 2.decembrī Lietuvā (Viļņā) notiks Baltijas Ministru padomes Robežapsardzības apakškomitejas darba tikšanās, kurā piedalīsies Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars, Igaunijas Republikas Robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektors Rolands Peets un Lietuvas Republikas valsts robežsardzes dienesta komandieris Saulius Stripeika.

Tikšanās laikā Lietuvas Puse ziņos par Baltijas ministru Padomes Robežapsardzības apakškomitejā paveikto savas prezidentūras laikā un nodos Baltijas Ministru Padomes Robežapsardzības apakškomitejas prezidentūras simbolu un funkcijas Latvijas Valsts robežsardzei.

Baltijas Ministru padome ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību sadarbības institūcija, un tā ir izveidota 1994. gada 13. jūnijā. Baltijas Ministru padomes augstākā lēmējinstance ir valdības vadītāju tikšanās, kas notiek vismaz vienreiz gadā.

Baltijas Ministru padomes uzdevums ir nodrošināt sadarbības nepārtrauktību valstu izpildvaras līmenī. Tā ir atbildīga par Baltijas valstu valdību sadarbību, kā arī par sadarbību starp šīm valdībām un Baltijas Asambleju. Baltijas Ministru padome pieņem lēmumus par Baltijas Asamblejas ieteikumu izpildi, risina būtiskus jautājumus Baltijas sadarbības kontekstā, izstrādā un ievieš nepieciešamos pasākumus, lai veicinātu plašu un saturīgu savstarpējo sadarbību.
 
Baltijas Ministru padomei ir lēmējtiesības tikai visu Baltijas valstu pārstāvju klātbūtnes gadījumā. Padomes lēmumi tiek pieņemti pēc konsensa principa.

Baltijas Ministru padomes (BMP) Robežapsardzības komiteju veido Latvijas, Lietuvas un Igaunijas robežapsardzības dienestu vadītāji. BMP Robežapsardzības komiteja tiek sasaukta reizi gadā, lai prezidējošā valsts sniegtu informāciju par noteiktā plāna izpildi, nodotu prezidentūru nākošai valstij un sastādītu BMP Robežapsardzības komitejas Rīcības plānu nākošajam gadam.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ