I.Pētersone: Esam pildījuši solījumu, Policijas akadēmijas studējošajiem

02.12.2009

Augstākās izglītības programmu akreditācijas komisija 25.novembrī pieņēmusi pozitīvu lēmumu, licencējot četras Latvijas Policijas akadēmijas (LPA) analogās studiju programmas Latvijas universitātē. Šis lēmums nodrošina likvidējamās Latvijas Policijas akadēmijas (LPA) studentiem garantētu studiju iespēju Latvijas universitātē - kvalitatīvu programmu apguvi un diplomu saņemšanu atbilstoši iegūtajam zināšanām.

 


Latvijas Policijas akadēmijas studentiem, pārejot uz Latvijas Universitāti pēc akadēmijas likvidēšanas, tiks nodrošināta iespēja studēt analogā profesionālā augstākās izglītības studiju programmā „Tiesību zinātne”, profesionālā bakalaura studiju programmā „Publiskās tiesības”, akadēmiskā bakalaura studiju programmā „Tiesību zinātne”, kā arī maģistra akadēmiskā studiju programmā „Tiesību zinātne”.

“Esam gandarīti, ka LPA studējošajiem radīti visi nosacījumi, lai viņi varētu turpināt akadēmiskās gaitas. Esam pildījuši solījumu, kas tika dots visiem studējošajiem, laikā, kad nāca smagais lēmums par Latvijas policijas akadēmijas likvidāciju – viņu tālāk izglītība būs būtiskākā no prioritātēm, realizējot likvidācijas procesus,” sacīja iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone.

Iepriekš jau vēstīts, ka 1.oktobrī LPA Senāta sēdē tika pieņemts lēmums konceptuāli atbalstīt sadarbības līguma slēgšanu ar Latvijas Universitāti un ļaut izmantot akadēmijas izstrādātās studiju programmas, lai LU mācībspēki varētu izstrādāt, licencēt un akreditēt analogas programmas Policijas akadēmijas realizētajām studiju programmām un jau ar nākamā gada 1.janvāri pārņemt studentus no likvidējamās Policijas akadēmijas.

Ar Ministru kabineta 2009.gada 30.jūnija rīkojumu Nr.422 „Par Latvijas Policijas akadēmijas likvidāciju” Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju ir uzdots nodrošināt šobrīd akadēmijā studējošajiem iespēju ar 2010.gada 1.janvāri turpināt studijas Latvijas Universitātē studiju programmās, kas pēc veida, iegūstamās kvalifikācijas un grāda ir iespējami tuvas pārtrauktajai studiju programmai.

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv  


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ