Skatīs jautājumu par narkotiku atkārtotas lietošanas dekriminalizāciju

02.12.2009

Premjera vadītajā Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomē  izskatīs jautājumu par narkotiku atkārtotas lietošanas dekriminalizāciju. Par šo un citiem jautājumiem rīt, 3. decembrī, plkst. 10.00 diskutēs padomes sēdē, kurā aicināti piedalīties arī Rīgas domes un NVO pārstāvji - eksperti, kas ikdienā risina narkomānijas izplatības ierobežošanas jautājumus. 


“Kā liecina prakse – izvēle par labu narkotikām visbiežāk ir neatgriezeniska un mums jāveido efektīvi mehānismi, lai pēc iespējas izslēgtu jaunu atkarīgo rašanos. Ierobežojot šo vielu tirdzniecību, saglabājot stingras konsekvences par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu varam cerēt uz narkomānijas draudu mazinājumu,” sacīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone.

Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomes 3.decembra sēdes debašu temati - jauno (ierobežojumiem agrāk nepakļauto) narkotisko un psihotropo vielu aprites ierobežošana, narkotisko un psihotropo vielu atkārtotas lietošanas dekriminalizācija un diskusijas par iespējām īstenot un ieplānot konkrētus nākotnes pasākumus narkomānu ārstniecības un rehabilitācijas jomā, tiks apspriesti ministriju vadības un nozares ekspertu līmenī.

Iepriekš Iekšlietu ministre Linda Mūrniece iebilda pret Tieslietu ministrijas ierosinātajiem grozījumiem likumos, kas atbrīvotu no kriminālatbildības narkotisko vielu lietotājus un tiem par atkārtotu lietošanu paredzētu tikai administratīvo sodu. Iekšlietu sistēmas pārstāvji pauduši bažas par to, ka narkotisko vielu atkārtotas lietošanas dekriminalizācija nākotnē var izvērsties par soli pretī šo vielu lietošanas legalizācijai un izplatīšanas dekriminalizēšanai.

“Ministru kabinetā apstiprinātā Kriminālsodu politikas koncepcija vairs neparedz Krimināllikumā kvalificējošo pazīmi „atkārtotība.” saka IeM eksperts, Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomes sekretārs Jānis Bekmanis. Viņš pauda cerību, ka rītdienas padomes sēdē tomēr izdosies gūt kopsaucēju un vienoties par racionāliem mehānismiem un likumdošanas izmaiņām, kas noteiktu narkotiku atkārtotas lietošanas dekriminalizācijas neiespējamību. 


Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv  


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ