Pilnveidos speciālo piemaksu piešķiršanas kārtību Valsts policijā

07.12.2009

Šodien iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzdevusi Valsts policijas priekšniekam Valdim Voinam sagatavot priekšlikumus, kā pilnveidot speciālo piemaksu piešķiršanas kārtību policijas amatpersonām. Sistēmas pilnveidošanas mērķis ir nodrošināt, ka piemaksas tiek piešķirtas, lai motivētu amatpersonas, kuras veic tiešu organizētās noziedzības un tiešu smago noziegumu apkarošanu, noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu un tiešu sabiedriskās kārtības nodrošināšanu.

„Pēdējā laikā no vairākiem policijas darbiniekiem esmu saņēmusi informāciju, ka likuma ietvaros paredzētās speciālās piemaksas policijas vadība piešķir pati sev, nevis tiem policijas darbiniekiem, kas tieši ir strādājuši ar noziegumu izmeklēšanu vai atklāšanu. Tas nav pieļaujami, tāpēc esmu uzdevusi Valsts policijas priekšniekam sagatavot priekšlikumus šīs sistēmas uzlabošanai. Speciālajām piemaksām ir jābūt kā papildus atalgojumam par īpašiem sasniegumiem, panākumiem un uzcītību, pildot dienesta pienākumus, nevis ikmēneša pielikumam pie algas atsevišķiem priekšniekiem,” pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Speciālo piemaksu sistēmā pēc pilnveidošanas ir jāpanāk, ka tās netiek piešķirtas amatpersonām, kuru pamatpienākumos ietilpst Valsts policijas priekšniekam tieši pakļauto struktūrvienību vadība un atbalsta funkciju sniegšana.

Valsts policijas priekšniekam V.Voinam priekšlikumi speciālo piemaksu sistēmas uzlabošanai jāiesniedz iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei līdz 2009.gada 14.decembrim.
 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabaedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ