Neparedzētu izdevumu segšanai piešķir vairāk nekā 120 tūkstošus latu

08.12.2009

Šodien, 8.decembrī, valdības sēdē ministri vienojušies no neparedzētiem gadījumiem domātajiem līdzekļiem piešķirt Iekšlietu ministrijai papildus  aptuveni 120 000 latus, kas nepieciešami Valsts policijai, lai segtu izdevumus par  sabiedriskās kārtības nodrošināšanu protesta akcijās 30.novembrī un 1.decembrī, kā arī parāda segšanai ārstniecības iestādēm par alkohola, narkotisko, psihotropo un toksisko vielu ietekmes pārbaudēm.

Lielākā daļa no piešķirtās summas, aptuveni 118 000 latu,  paredzēta parāda dzēšanai vairākām ārstniecības iestādēm par alkohola, narkotisko, psihotropo un toksisko vielu ietekmes pārbaudēm.

Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomes 3.decembra sēdē tika pieņemts lēmums konceptuāli atbalstīt līdzekļu pieprasījumu no budžeta sadaļas šai vajadzībai, jo, kā liecina Valsts policijas apkopotā informācija, tad 2009.gada 10 mēnešos ir reģistrēti 257 700 satiksmes noteikumu pārkāpumi, kas saistīti ar transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko, toksisko vai citu apreibinošu vielu iespaidā, un tas ir par 8 145 pārkāpumiem vairāk nekā 2008.gada 10 mēnešos.

Savukārt 3 552 lati paredzēti virsstundu apmaksai tām policijas amatpersonām, kuras nodrošināja sabiedrisko drošību un kārtību protesta akcijās 30.novembrī un 1.decembrī.

Jau vēstīts, ka šā gada 30.novembrī pie Saeimas notika „Latvijas Motoklubu Asociācijas” pārstāvju rīkotā sapulce, ar mērķi protestēt pret nepamatotu transportlīdzekļu ikgadējās nodevas paaugstināšanu, savukārt 1.septembrī - Latvijas Brīvo Arodbiedrību pārstāvju rīkotais pikets un sapulce un Latvijas Studentu Apvienības pārstāvju rīkotais gājiens no Ministru kabineta ēkas Brīvības ielā, Rīgā līdz Saeimas ēkai Jēkaba ielā, Rīgā.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ