Plāno noteikt administratīvo atbildību par viltus izsaukumiem arī juridiskām personām

07.01.2010

Iekšlietu ministrija izstrādājusi un šodien, 7.janvārī, Valsts sekretāru sanāksmē pieteikusi likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, kurā paredzēta atbildība fiziskām un juridiskām personām par apzinātu sabiedrības vai speciālo dienestu maldināšanu, kā rezultātā dienesti ir iesaistīti reaģēšanā uz nepatiesu notikumu.

Šādu grozījumu izstrādāšana tika uzsākta pēc viltus meteorīta nokrišanas Mazsalacā, kā rezultātā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un citu institūciju amatpersonas tika iesaistītas reaģēšanā uz nepatiesu notikumu. Pašlaik spēkā esošās normas par viltus izsaukumiem paredz atbildību tikai fiziskai personai, kas tieši veikusi atbildīgo dienestu izsaukšanu, bet atbildība nav paredzēta juridiskai personai, kuras interesēs apzināti nepatiess izsaukums ir veikts, kā arī atbildība nav paredzēta par darbībām ar kurām maldinātas citas personas, kā rezultātā atbildīgie dienesti ir iesaistīti reaģēšanā uz nepatiesu notikumu.

Likumprojektā paredzēts, ka šādus administratīvos pārkāpumus izskatīs Valsts policija.

Kā liecina statistikas rādītāji 2008.gadā administratīvā pārkāpuma protokoli par viltus izsaukumiem sastādīti 227 personām, no tām sodītas 154 personas, savukārt no 2009.gada 1.janvāra līdz 1.novembrim sastādīti 262 protokoli un sodītas 147 personas.

Vienlaikus šajā likumprojektā tiek virzīti arī virkne citu izmaiņu. Kā piemēram, tiek plānots, ka konstatējot atsevišķus ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus drīkstēs piemērot arī brīdinājumu, ja ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus pārbaudes laikā nekavējoties novērš vai persona veic visas iespējamās darbības, lai tos pēc iespējas īsākā laikā novērstu, kas ir pretēji esošajam, ka jau no pirmā pārkāpuma konstatēšanas brīža tiek uzlikts naudas sods.

Sagatavotais grozījumu projekts vēl saskaņojams ar citām ministrijām un atbildīgajām institūcijām, bet pēc tam to skatīs valdībā.


Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ