Par iekšlietu un kultūras ministru vizīti Salaspilī

Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons un kultūras ministre Helēna Demakova piektdien,


Iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons un kultūras ministre Helēna Demakova piektdien,

 

Jau vēstīts, ka jaunās nodaļas izveide Ekonomikas policijas sastāvā tika uzsākta šā gada sākumā, izmantojot valsts budžetā piešķirtos 180 tūkst. Ls. Nodaļā, kas reālu darbu uzsāka šā gada 1.martā, strādās 22 darbinieki, kas būs iedalīti 3 grupās – intelektuālā īpašuma aizsardzībai informācijas tehnoloģiju jomā, audio un video jomā un preču zīmju un citu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu jomā. Nodaļas priekšnieka amatā iecelts policijas kapteinis Ēvalds Karitons.

 

Lai gan nodaļā vēl nav pilnībā nokomplektēti štati un sakārtots materiāltehniskais nodrošinājums, laikā no 1.marta līdz 11.aprīlim tā jau ierosinājusi 3 krimināllietas, veikusi 25 administratīvās pārbaudes, 15 administratīvos materiālus nosūtījusi lēmumu pieņemšanai, kā arī turpina darbu 28 administratīvajās un iesniegumu lietās un astoņās operatīvās uzskaites lietās.

 

Nodaļa arī aktīvi iesaistījusies Kultūras ministrijas paspārnē veicamā PHARE projekta „Par rūpnieciskā un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību” īstenošanā, piedalās vairākās darba grupās likumdošanas pilnveidošanai.


Atpakaļ