Iekšlietu ministra komentārs par partijas „Jaunais laiks” paziņojumu

„Partijas „Jaunais laiks” un deputātes Lindas Mūrnieces pēkšņā aktivitāte, aizstāvot pašu kritizēto un uz atbildīgajām komisijām saukto Valsts policijas priekšnieku, rada aizdomas, ka laikā, kad šīs partijas pārstāvji atradās Iekšlietu ministrijas vadībā, ir izveidojušās sabiedrības acīm slēptas korporatīvās saites vai pat interešu konflikta situācijas.


„Partijas „Jaunais laiks” un deputātes Lindas Mūrnieces pēkšņā aktivitāte, aizstāvot pašu kritizēto un uz atbildīgajām komisijām saukto Valsts policijas priekšnieku, rada aizdomas, ka laikā, kad šīs partijas pārstāvji atradās

 

Tieši pretēji – objektīva policijas darba kritika un ierosinājumi tā uzlabošanai tiek novērtēti kā „politiskais pasūtījums” vai „šantāža”. Vai tiešām partijai „Jaunais laiks” šķiet, ka par „politisko pasūtījumu” būtu uzskatāms norādījums aktīvāk cīnīties ar „točkām” un narkotikām, kā arī aizrādījums par kūtru disciplinārpārkāpumu izmeklēšanu?

 

Ir arī pilnīgi neizprotami, kādēļ partija „Jaunais laiks” pauž nožēlu par maniem izteikumiem saistībā ar Lindas Mūrnieces ierosinājumu IeM dienestu priekšniekus amatā iecelt uz noteiktu termiņu, kas it kā esot vērsti pret šo priekšlikumu, lai gan es esmu atzinis to par diskusijas vērtu.

 

Vēlos arī vēlreiz uzsvērt, ka šobrīd ir pāragri runāt par Valsts policijas priekšnieka Jāņa Zaščirinska nomaiņu, taču es tiešām apsveru iespēju manīt vairāku iekšlietu struktūru vadošās amatpersonas, tās rotējot.”


Atpakaļ