Noslēdzas darbu iesniegšana bērnu zīmējumu konkursam „Esmu drošs lielajā pasaulē”

Līdz Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkotā zīmējumu konkursa Rīgas un Rīgas rajona bērnudārzu audzēkņiem „Esmu drošs lielajā pasaulē” darbu iesniegšanas pēdējās dienas –


Līdz Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkotā zīmējumu konkursa Rīgas un Rīgas rajona bērnudārzu audzēkņiem „Esmu drošs lielajā pasaulē” darbu iesniegšanas pēdējās dienas –

Iesniegto darbu un akcijā dalību ņēmušo bērnudārzu skaits pēc Lieldienām vēl var mainīties, jo, iespējams, zīmējumi sūtīti arī pa pastu.

Zīmējumu konkurss notiek akcijas „Mans bērns ir drošībā. Vai tavējais arī?” ietvaros. Konkursa mērķis ir rosināt bērnus radoši paust savu izpratni par sadzīves drošības jautājumiem, vienlaikus viņus arī izglītojot.

Labākos konkursa darbus četrās vecuma grupās no 27. aprīļa līdz 19.maijam izstādīs Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, Hanzas ielā 5. Konkursa uzvarētājus paziņos 19.maijā.

Īpaša konkursa komisija katrā     vecuma grupā noteiks trīs uzvarētājus, kā arī izstādes apmeklētāji varēs izvēlēties savu simpātiju. Visi uzvarētāji saņems balvas, bet četru pirmās vietas un skatītāju simpātijas balvas ieguvēju bērnudārzos viesosies konkursa komisija ar balvām un izglītojošiem pasākumiem – bērnus apciemos iemīļotie policisti Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, kā arī Latvijas Leļļu teātris ar izrādi „Jūties droši!”.

Lai informētu pirmsskolas vecuma bērnus un viņu vecākus par atstarotāju nēsāšanas nepieciešamību, ugunsdrošības un citiem drošības noteikumiem ikdienā, IeM valsts sekretārs Aivars Straume 20.martā izsludināja akciju „Mans bērns ir drošībā. Vai Tavējais arī?”, kas ilgs līdz 1.jūnijam.

Akciju rīko IeM sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Ceļu satiksmes drošības direkciju un sabiedrisko fondu „Gaismaszīme”.

Akcijas ietvaros plānots izveidot īpašas bērniem veltītas sadaļas Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas mājas lapās Internetā. Tajās bērniem saprotamā un saistošā veidā būs izskaidroti drošības pamatjautājumi, kā arī būs iespēja noskatīties izglītojošas multiplikācijas filmas un citus materiālus. Sadaļas iecerēts atklāt 1.jūnijā – Vispasaules bērnu aizsardzības dienā.

Savukārt septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, visi akcijā dalību ņēmušie bērnudārzi saņems atstarotājus.

Iekšlietu ministrija 2004.gada pavasarī jau rīkoja līdzīgu zīmējumu konkursu bērnudārzu audzēkņiem „Mans drošais ceļš uz mājām”. Toreiz konkursā piedalījās gandrīz 500 bērni no Rīgas rajona bērnudārziem, bet 5000 bērniem tika uzdāvināti atstarotāji.

 


Atpakaļ