Pagarināts kūlas patruļu darbs

Ņemot vērā, ka kūlas dedzināšanas neprāts Latvijā vēl joprojām turpinās, AAS "If Latvia", Iekšlietu ministrijas un Vides ministrijas organizētās kūlas dedzināšanas novēršanas patruļas turpinās darbu vēl nedēļu – līdz 3.maijam.


Ņemot vērā, ka kūlas dedzināšanas neprāts Latvijā vēl joprojām turpinās, AAS "If Latvia", Iekšlietu ministrijas un Vides ministrijas organizētās kūlas dedzināšanas novēršanas patruļas turpinās darbu vēl nedēļu – līdz 3.maijam.

„Kūlas ugunsgrēku skaita pieaugumu šogad, visticamāk, ir ietekmējis sausais un saulainais laiks. Ir redzams, ka Latvijas iedzīvotāji diemžēl vēl joprojām nav gatavi atteikties no postošās pavasara tradīcijas, par ko liecina kūlas dedzināšanas statiska. Lai arī jaunā zāle gandrīz jau sadīgusi, kūlas dedzināšana nerimstas, tāpēc tiek pagarināts arī kūlas patruļu darbības laiks,” informēja AAS If Latvia valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs.

Savukārt iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars ar nožēlu atzīst, ka šogad kūlas ugunsgrēku nodarītais postījums ir grandiozs. „Nerunāšu par hektāriem izdegušas zemes, meža jaunaudžu un ēkām. Ir uzstādīti Latvijas negatīvie rekordi kūlas ugunsgrēku skaita ziņā vienā dienā. Kūlas ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši jau 4 cilvēki. Ugunsdzēsēji tikai ar grūtībām, strādājot bez pārtraukuma caurām diennaktīm uz spēku izsīkuma robežas, spēj savlaicīgi izbraukt uz kūlas un citiem ugunsgrēkiem,” situāciju raksturo ministrs. Viņš atzīst: „Nav saprotama cilvēku bezatbildība un vēlme riskēt ar savu un kaimiņu īpašumu, ar savām un līdzcilvēku dzīvībām. Tāpēc jāturpina gan aktīvi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku reidi,  gan arī kūlas patruļu darbs.”

AAS "If Latvia", LR Iekšlietu ministrijas un LR Vides ministrijas organizētās kūlas patruļas jau kopš 11.aprīļa ik dienas dodas uz Latvijas lauku rajoniem, lai vietējos iedzīvotājus atturētu no kūlas dedzināšanas un ziņotu ugunsdzēsējiem par konstatētajiem ugunsgrēkiem. Apmēram 60 no 230 apzinātajiem ugunsgrēkiem divu nedēļu laikā kopā ar vietējiem iedzīvotājiem izdevies nodzēst pašām kūlas patruļām.

Nākamajā nedēļā kūlas patruļas lielu uzmanību veltīs dabas rezervātu teritorijām, pierobežas joslai, arī Latgales reģionam, kur kūlas ugunsgrēku skaits ir īpaši liels. Tā kā šogad kūlas dedzināšanā arvien vairāk iesaistās bērni, kūlas patruļas dosies uz skolām, lai skolēnus rosinātu uz atklātu sarunu par dedzināšanas iemesliem un sekām.

Arvīds Ulme, Vides Aizsardzības kluba prezidents, kurš arī pats piedalās patruļu darbā, uz lielāku atsaucību aicina mežziņus: „Lai gan kūlas patruļām un mežniecībām ir vienots mērķis – Latvijas dabas saglabāšana, tomēr, piemēram, Alūksnes rajona Apē patrulētājiem nācās saskarties ar mežsarga noraidošo attieksmi pret patruļu darbu.” Kūlas patruļu mašīnas var atpazīt pēc īpašā marķējuma ar aicinājumu „Nededzini savu zemi!” un palīdzības telefonu numuriem.

AAS „If Latvia”, Iekšlietu ministrijas un Vides ministrijas organizētās kūlas patruļas pirmo reizi darbu sāka pērn aprīlī. Divu nedēļu laikā patruļas veica vairāk kā 9000 km, apsekojot Latvijas lauku rajonus un piepilsētas.

 

Tuvākai informācijai:

Zane Zajančkauska

Tālr. 7358 587, 6130666

E-pasts: zane.zajanckauska@mrsgrupa.lv


Atpakaļ