Atklās bērnu zīmējumu izstādi „Esmu drošs lielajā pasaulē”

Latvijas ugunsdzēsības muzejā Rīgā, Hanzas ielā 5,


Latvijas ugunsdzēsības muzejā Rīgā, Hanzas ielā 5,

Jau vēstīts, ka konkursā Rīgas un Rīgas rajona bērnudārzu audzēkņiem „Esmu drošs lielajā pasaulē” kopumā saņemti 1073 zīmējumi no 70 bērnudārziem. Otrajai konkursa kārtai konkursa komisija izvēlējās 366 labākos darbus no četrām vecuma grupām - 27 trīsgadnieku, 73 četrgadnieku, 84 piecgadnieku un 182 sešus un septiņus gadus vecu bērnu zīmējumus.

Izstāde būs apskatāma līdz 18.maijam un visu 70 konkursā piedalījušos bērnudārzu audzēkņi kopā ar audzinātājām vai vecākiem varēs to apmeklēt bez maksas. Izstādes apmeklētāji vienlaikus varēs apskatīt arī muzeja patstāvīgo ekspozīciju. Ugunsdzēsības muzejā apmeklētājs var iepazīties ar Latvijas ugunsdzēsības dienesta vēsturi un šodienu, šeit eksponēta vēsturiska ugunsdzēsības tehnika - rokas un tvaika sūkņi, motorsūkņi, 1930.gada izlaiduma ugunsdzēsības automašīna "Chevrolet-Sux", ugunsdzēsēju ķiveres, darba rīki, formas tērpi, ugunsdzēsības signalizācijas ierīces, šļūtenes, stobri, kā arī apbalvojumu zīmes, medaļas, fotouzņēmumi, dokumenti u. c. priekšmeti.

Konkursa uzvarētāju apbalvošana muzejā notiks 19.maijā. Uzvarētājus noteiks konkursa komisija, katrā       vecuma grupā izvēloties trīs labākos darbus. Arī izstādes apmeklētāji varēs izvēlēties savu simpātiju.

Jūnija sākumā pirmo vietu un skatītāju simpātijas balvas ieguvēju bērnudārzos viesosies konkursa komisija ar balvām un izglītojošiem pasākumiem – bērnus apciemos Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, kā arī Latvijas Leļļu teātris ar izrādi „Jūties droši!”.

Visu konkursā dalību ņēmušie bērnudārzi rudenī, sākoties jaunajam mācību gadam, saņems atstarotājus

Zīmējumu konkurss notiek akcijas „Mans bērns ir drošībā. Vai tavējais arī?” ietvaros. Konkursa mērķis ir rosināt bērnus radoši paust savu izpratni par sadzīves drošības jautājumiem, vienlaikus viņus arī izglītojot.

Jau ziņots, lai informētu pirmsskolas vecuma bērnus un viņu vecākus par atstarotāju nēsāšanas nepieciešamību, ugunsdrošības un citiem drošības noteikumiem ikdienā, IeM valsts sekretārs Aivars Straume 20.martā izsludināja akciju „Mans bērns ir drošībā. Vai Tavējais arī?”, kas ilgs līdz 1.jūnijam.

Akciju rīko IeM sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Ceļu satiksmes drošības direkciju un sabiedrisko fondu „Gaismaszīme”.

Akcijas ietvaros plānots izveidot īpašas bērniem veltītas sadaļas IeM un Valsts policijas mājas lapās Internetā. Tajās bērniem saprotamā un saistošā veidā būs izskaidroti drošības pamatjautājumi, kā arī būs iespēja noskatīties izglītojošas multiplikācijas filmas un citus materiālus. Sadaļas iecerēts atklāt 1.jūnijā – Vispasaules bērnu aizsardzības dienā.

Savukārt septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, visi akcijā dalību ņēmušie bērnudārzi saņems atstarotājus.

IeM 2004.gada pavasarī jau rīkoja līdzīgu zīmējumu konkursu bērnudārzu audzēkņiem „Mans drošais ceļš uz mājām”. Toreiz konkursā piedalījās gandrīz 500 bērni no Rīgas rajona bērnudārziem, bet 5000 bērniem tika uzdāvināti atstarotāji.

 

Sīkāka informācija:
Iveta Skrastiņa

Preses un sabiedrisko attiecību departaments
tālrunis
7219326; 9466336

fakss 7219030
e-pasts: iveta.skrastina@iem.gov.lv  

Atpakaļ