Eiropas Tieslietu un iekšlietu ministru padome vienojas par vīzu nodevas jautājumiem

Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padome atbalstīja Eiropas Savienības Prezidentūras piedāvāto kompromisa priekšlikumu par vīzu nodevas paaugstināšanu.

Padome notiek 27. un 28.aprīlī Luksemburgā un Latviju iekšlietu jomā tajā pārstāv iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars.


Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padome atbalstīja Eiropas Savienības Prezidentūras piedāvāto kompromisa priekšlikumu par vīzu nodevas paaugstināšanu.

Padome notiek 27. un

Vīzu nodevu plānots paaugstināt no līdzšinējiem 35 eiro līdz 60 eiro.

Jau vēstīts, ka vīzu nodevas jautājums padomē tiek diskutēts, jo 2007.gadā plānots ieviest Vīzu informācijas sistēmu un iekļaut vīzās biometrijas datus, kas sadārdzinās vīzu izsniegšanu.

Padome arī panāca kompromisu par strīdīgajiem jautājumiem saistībā ar Šengenas informācijas sistēmas II (SIS II) tiesisko regulējumu, kā rezultātā nemainīsies SIS II izstrādes laika grafiks. Jau vēstīts, ka būtiskākie neatrisinātie jautājumi bija biometrijas datu izmantošana identifikācijas nolūkos - dalībvalstis uzstāja uz datu izmantošanu ne vien identitātes apstiprināšanas, bet arī jau no 2009.gada identifikācijas vajadzībām SIS II sistēmā; dažādu datu aizsardzības iestāžu kompetences noteikšana; nepieciešamība harmonizēt pamatprincipus, saskaņā ar kuriem nacionālās valstis SIS II nosaka ieceļošanas un uzturēšanās aizliegumus.

Ministri arī atbalstīja Padomes secinājumus par cilvēku tirdzniecības novēršanu un apkarošanu saistībā ar lieliem starptautiskiem pasākumiem, tostarp sporta pasākumiem, kas paredz, piemēram, veicināt analītisko darbu, pastiprināt sadarbību starp dalībvalstu attiecīgām institūcijām, nodrošinot atbilstošas informācijas un datu apmaiņu u.c.

 

Preses un sabiedrisko attiecību departaments
tālrunis
7219213

fakss 7219030
e-pasts: presescentrs@iem.gov.lv  


Atpakaļ