Apspriedīs izdarītos dienesta disciplīnas pārkāpumus situācijas uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars trešdien, 14.jūnijā, tiksies ar Iekšlietu ministrijas (IeM) padotībā esošo dienestu priekšniekiem, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar sistēmas iestāžu darbinieku izdarītajiem dienesta disciplīnas pārkāpumiem.
Iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars trešdien, 14.jūnijā, tiksies ar Iekšlietu ministrijas (IeM) padotībā esošo dienestu priekšniekiem, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar sistēmas iestāžu darbinieku izdarītajiem dienesta disciplīnas pārkāpumiem. Iekšlietu ministrs uzskata, ka šobrīd netiek pienācīgi veikts darbs ar personālu, ko pierāda pēdējā laikā notikušās smagās avārijas, kuras izraisījuši piedzērušies policisti. „Situācija norāda, ka nepieciešams nekavējoši veikt preventīvos pasākumus visos ministrijas dienestos, lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos,” norāda Dz.Jaundžeikars.

Paredzēts, ka ministrs uzdos IeM dienestu vadītājiem īpaši rūpīgi sekot līdz tam, lai iekšlietu struktūrā nestrādātu darbinieki, kuriem nav pietiekamas izpratnes par policistu, ugunsdzēsēju un robežsargu augsto atbildību sabiedrības priekšā.

„Cīņa pret braukšanu reibumā ir viena no tām prioritātēm satiksmes drošības uzlabošanā, kas jāveic pašiem dienestu darbiniekiem. Braukšana reibumā nav savienojama ar Iekšlietu ministrijas darbinieku darba būtību un profesionālo ētiku. Šādi gadījumi atkārtoties nedrīkst,” uzsver Dz.Jaundžeikars.

Jau ziņots, ka šī gada 6.jūnijā Raņķa dambja un Trijādības ielas krustojumā, Rīgā, piedzēries policists izraisīja avāriju, kuras rezultātā gāja bojā divi cilvēki, bet viens tika nogādāts slimnīcā. Policista organismā ārsti konstatēja 2,81 promili alkohola. Pašlaik Rīgas Galvenajā policijas pārvaldē uzsākta dienesta pārbaude, un negadījumu izraisījušais policists atstādināts no pienākumiem.

2.maijā Limbažu rajonā vēl viens policijas darbinieks izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā viņa kolēģa septiņus gadus vecais dēls. Pēc avārijas atklājās, ka automašīnas vadītāja organismā bija 3,2 promiles alkohola

Sagatavoja:
Preses un sabiedrisko attiecību departaments
tālrunis 7219213
fakss 7219030
e-pasts: presescentrs@iem.gov.lv


Atpakaļ