Pievērsīs pastiprinātu uzmanību disciplīnas jautājumiem iekšlietu sistēmā

Šodien iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars tikās ar Iekšlietu ministrijas (IeM) padotībā esošo dienestu priekšniekiem, lai pārrunātu iekšlietu iestāžu darbinieku profesionālās ētikas, uzvedības un disciplīnas prasību ievērošanas jautājumus
Šodien iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars tikās ar Iekšlietu ministrijas (IeM) padotībā esošo dienestu priekšniekiem, lai pārrunātu iekšlietu iestāžu darbinieku profesionālās ētikas, uzvedības un disciplīnas prasību ievērošanas jautājumus Iekšlietu ministrs uzdeva IeM dienestu vadītājiem līdz mēneša beigām sagatavot darbības plānus disciplīnas jautājumu sakārtošanai katrā dienestā. Dz.Jaundžeikars septiņu mēnešu laikā, kopš pilda savus pienākumus, novērtējis darbu iekšlietu sistēmā un uzskata, ka dienestu un struktūrvienību vadītājiem ir jābūt skaidram redzējumam, kā turpmāk uzlabot ikdienas darbu un veicināt iekšlietu sistēmas attīstību kopumā.

Ministrs aicināja iekšlietu struktūru darbiniekus neaizmirst savus pienākumus arī svētkos. „Tuvojoties Jāņiem, ir jāatceras, ka sabiedrība vispirms pievērš uzmanību cilvēkiem formas tērpos, tāpēc par mundiera godu nedrīkst aizmirst arī ārpus darba privātajā dzīvē. Darbinieki formas tērpos ir paraugs visiem cilvēkiem,” norāda Dz.Jaundžeikars.

Iekšlietu ministrs jau iepriekš pauda viedokli, ka šobrīd netiek pienācīgi veikts darbs ar personālu, ko pierāda pēdējā laikā notikušās smagās avārijas, kuras izraisījuši piedzērušies policisti. „Situācija norāda, ka nepieciešams nekavējoši veikt preventīvos pasākumus visos ministrijas dienestos, lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos,” uzsver Dz.Jaundžeikars.

„Cīņa pret braukšanu reibumā ir viena no tām prioritātēm satiksmes drošības uzlabošanā, kas jāveic pašiem dienestu darbiniekiem. Braukšana reibumā nav savienojama ar Iekšlietu ministrijas darbinieku darba būtību un profesionālo ētiku. Šādi gadījumi atkārtoties nedrīkst,” atzīst iekšlietu ministrs.

Jau ziņots, ka šī gada 6.jūnijā Raņķa dambja un Trijādības ielas krustojumā, Rīgā, piedzēries policists izraisīja avāriju, kuras rezultātā gāja bojā divi cilvēki, bet viens tika nogādāts slimnīcā. Policista organismā ārsti konstatēja 2,81 promili alkohola. Pašlaik Rīgas Galvenajā policijas pārvaldē uzsākta dienesta pārbaude, un negadījumu izraisījušais policists atstādināts no pienākumiem.

2.maijā Limbažu rajonā vēl viens policijas darbinieks izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā viņa kolēģa septiņus gadus vecais dēls. Pēc avārijas atklājās, ka automašīnas vadītāja organismā bija 3,2 promiles alkohola

Sagatavoja:
Preses un sabiedrisko attiecību departaments
tālrunis 7219213
fakss 7219030
e-pasts: presescentrs@iem.gov.lv


Atpakaļ