Noslēdzies Šengenas pārbaužu otrais posms

Vakar, 12.jūlijā, noslēdzās Šengenas novērtēšanas komisijas darba Latvijā otrais posms, kurā tika izvērtēta Latvijas gaisa robežas kontroles un robežkontroles procedūru atbilstība Šengenas normatīvo


Vakar, 12.jūlijā, noslēdzās Šengenas novērtēšanas komisijas darba Latvijā otrais posms, kurā tika izvērtēta Latvijas gaisa robežas kontroles un robežkontroles procedūru atbilstība Šengenas normatīvo

11. jūlijā Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē komisija tikās ar Valsts robežsardzes priekšnieka pienākumu izpildītāju robežsardzes ģenerāli Ēriku Ivanovu un pārrunāja aktuālos jautājumus ārējās robežas kontrolē. Šengenas novērtēšanas komisija noklausījās Valsts robežsardzes, Valsts policijas, muitas un Pārtikas un veterinārā dienesta kopējo prezentāciju. Prezentācija vēstīja par attiecīgo dienestu struktūru, uzdevumiem, mērķiem, pasākumiem, kas tiek veikti lai nodrošinātu valsts robežas drošību, kā arī Latvijas robežu vadības stratēģiju. Šengenas komisijas locekļi dienestu pārstāvjiem uzdeva jautājumus, kas saistīti ar Šengenas normatīvo aktu nosacījumu izpildi, nodrošinot Eiropas Savienības ārējo robežu atbilstošu kontroli.

Komisija iepazinās ar Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Robežapsardzības pārvaldes Operatīvās vadības dienestu, Ekspertīžu nodaļu, Informātikas un sakaru pārvaldi, kā arī Imigrācijas pārvaldi. Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes amatpersonas iepazīstināja komisiju ar dienesta organizāciju, teritoriālo pārvalžu darba koordināciju, izmantojamām datu bāzēm un dokumentu pārbaudes iekārtām.    

12. jūlijā komisija Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldē un lidostas „Rīga” robežkontroles punktā noklausījās Valsts robežsardzes, Valsts policijas, muitas un Sanitārās robežinspekcijas teritoriālo struktūru, kā arī citu lidostā strādājošo institūciju prezentācijas. Vēlāk komisija veica lidostas „Rīga” strādājošo institūciju, kā arī esošās un plānotās infrastruktūras pārbaudi ar mērķi noteikt gatavību sadalīt ceļojošo personu plūsmas no/uz Šengenas un ne-Šengenas valstīm. Liela uzmanība tika pievērsta saskaņotai dienestu darbībai, personāla zināšanu līmenim un to iemaņām praktiski veikt nepieciešamās pārbaudes un izmantot esošo robežkontroles aprīkojumu, veicot ielidojošo lidmašīnu pasažieru kontroli no Londonas, Sanktpēterburgas un Stambulas.

 

Noslēguma ziņojums par gaisa robežu tiks izskatīts Briselē 2006. gada septembrī.

Kopumā Latvijā šogad notiks Šengenas pārbaudījumi sešās jomās – gaisa, jūras, sauszemes robežas, policejiskās sadarbības, vīzu un datu aizsardzības jomā. Vizīšu laikā Šengenas līguma dalībvalstu ekspertu grupas vērtēs Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Muitas, Pārtikas un veterinārā dienesta, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta, Nacionālo bruņoto spēku Jūras un Gaisa spēku gatavību Schengen acquis piemērošanai.

Līdz šim Šengenas ekspertu komisija jau izvērtējusi Latvijas paveikto vīzu, jūras un gaisa robežu jomā. Nākamās ekspertu vizītes notiks septembrī, kad tiks vērtēta sauszemes robeža, policijas sadarbība un datu aizsardzība.

 

 

Sīkāka informācija:

 

Valsts robežsardzes

Preses un sabiedrisko attiecību dienesta

galvenā inspektore Inese Bērziņa,

7075617,

inese.berzina@rs.gov.lv,

www.rs.gov.lv

 

Iekšlietu ministrijas       

Preses un sabiedrisko attiecību departaments
tālrunis
7219213

fakss 7219030
e-pasts: presescentrs@iem.gov.lv 

 


Atpakaļ