Valmieras traģēdijas izmeklēšanas komisija sanāk uz pirmo sēdi

Speciālā izmeklēšanas komisija, kas izvērtēs atbildīgo amatpersonu rīcību saistībā ar


Speciālā izmeklēšanas komisija, kas izvērtēs atbildīgo amatpersonu rīcību saistībā ar

Komisija šodien vienojās par veicamajiem uzdevumiem, kā arī sadalīja pienākumus to īstenošanai. Komisija izvērtēs cēloņus un faktorus, kuru rezultātā notika traģēdija, kā arī VP darbinieku rīcību. Komisija pārbaudīs, vai policijas darbinieki, aizturot personu, kas vēlāk sašāva policistus, rīkojās atbilstoši instrukcijām, vai tajās nav nepilnības, vai nav vajadzīgi uzlabojumi. Tāpat komisija pārbaudīs, vai traģēdijas laikā Valmieras policijas pārvaldē darbojās videonovērošanas sistēma. Komisijai būs jāsniedz priekšlikumi par pasākumiem, kas veicami IeM iestādēs, lai uzlabotu dienesta disciplīnu un panāktu precīzu instrukciju izpildi.

Atzinums par J.Rītiņu komisijai jāsniedz līdz šā gada 7.augustam, bet galīgais slēdziens – līdz 14.augustam.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs, izmeklēšanas komisijas vadītājs Aivars Straume atzīst, ka „pēdējā laika notikumi, kad policijas darbinieki vairākkārt pieļāvuši rupjus pārkāpumus ar smagām sekām, radījuši sabiedrībā negatīvu attieksmi pret policijas darbu”. A.Straume ar nožēlu konstatē, ka „IeM dienestu zemā prestiža dēļ jaunieši nevēlas nākt strādāt pie mums”. Viņš uzskata, ka būtisks priekšnosacījums ir uzlabot IeM dienestu materiālo nodrošinājumu un darbinieku sociālo stāvokli.

Jau vēstīts, ka šā gada 30.jūlijā Valmieras policijas pārvaldē reibumā aizturēts IeM IC darbinieks, izmantojot apģērbā paslēptu personīgo šaujamieroci, sašāva divus policijas darbiniekus, kas no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess par slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos, kā arī kriminālprocess par dienesta pienākumu nepildīšanu, kas radījusi smagas sekas. Aizdomās turētajam IC darbiniekam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Iekšlietu ministrs uzskata, ka traģēdija notikusi, jo atbildīgo amatpersonu darbībās saskatāma acīmredzama nolaidība, pildot dienesta pienākumus, un traģiskie notikumi liecina par nopietniem trūkumiem Valsts policijas vadības darbā. Lai izmeklētu negadījumu, ministrs uzdeva ierosināt dienesta pārbaudi, ko veiks īpaša izmeklēšanas komisija A.Straumes vadībā. Uz dienesta pārbaudes laiku no pienākumu pildīšanas atstādināti VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes (GKPP) priekšnieks Aivars Grigulis, GKPP Operatīvās vadības biroja priekšnieks Haralds Laidiņš, Valmieras policijas pārvaldes priekšnieks Juris Andersons un Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra priekšnieks J.Rītiņš.

 

Sagatavoja:
Iveta Kancēna

Preses un sabiedrisko attiecību departamenta

direktore
tālrunis 7219363

fakss 7219030
e-pasts: iveta.kancena@iem.gov.lv


Atpakaļ