gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Notiks informatīvā kampaņa cilvēku tirdzniecības novēršanai

 

Eiropas Kopienas iniciatīvas EQUAL programmas projekta „Atvērtu darba tirgu sievietēm” ietvaros Resursu centrs sievietēm „Marta” sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Valsts Cilvēktiesību biroju no


 

Eiropas Kopienas iniciatīvas EQUAL programmas projekta „Atvērtu darba tirgu sievietēm” ietvaros Resursu centrs sievietēm „Marta” sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Valsts Cilvēktiesību biroju no

 

Projekts „Atvērtu darba tirgu sievietēm” tiek īstenots EQUAL prioritātē "Vienādas iespējas vīriešiem un sievietēm" un tā ieviešanu Latvijā nodrošina LR Labklājības ministrija.

 

Informatīvās kampaņas mērķis ir mazināt cilvēku tirdzniecības risku un mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēku tirdzniecībā cietušajiem.

 

Kampaņu atbalsta – Rīgas dome, Nordea banka un Latvijas institūts.

 

Kampaņas laikā Vecrīgā, Kaļķu ielā, laukumā pie Nordea bankas ik dienu no plkst. 13.00 līdz plkst. 21.00 darbosies informatīvais „busiņš”, kurā strādās speciālisti un eksperti, vadot tematiskās darbnīcas, sniedzot atbildes un konsultācijas. Katru dienu notiks divu jaunu mājas lapu www.cilvektirdznieciba.lv un www.pretvardarbibu.lv prezentācijas.

 

Ik dienu kampaņai ir izvirzīta viena galvenā tēma:

 

22.08. – Latvijā tiešām pārdod cilvēkus!

23.08. – Tevi var savervēt. Kā tas notiek?

24.08. – Sit - tātad nemīl!

25.08. – Par drošu darbu ārzemēs. Vai Tu zini savas tiesības?

26.08. - Kā saņemt palīdzību?

 

Kampaņas laikā lielākajās Rīgas un Vecrīgas tūristu un jauniešu pulcēšanās vietās tiks izplatīta informatīvi brīdinoša rokasgrāmata ārvalstu tūristiem par cilvēku tirdzniecības risku un informatīvas uzlīmes potenciālajai riska grupai, kurās norādīts Resursu centra sievietēm „Marta” bezmaksas karstais tālrunis (8002012), jautājumos, kas skar cilvēku tirdzniecību un interaktīvā interneta portāla www.cilvektirdznieciba.lv adrese.

 

Kā liecina ANO informācija, ik gadu pasaulē tiek pārdoti ap 4 miljoniem cilvēku. Eiropā ik gadu par cilvēku tirdzniecības upuriem kļūst 500 - 700 tūkstoši cilvēku. Pēdējie oficiālie skaitļi par Baltijas valstīm ir 2000. gadā veiktais Starptautiskās Migrācijas organizācijas pētījums, kurā teikts, ka gadā no Baltijas valstīm tiek pārdoti 2000 cilvēku. Šobrīd Latvijas policijas dati liecina, ka Latvijā ik mēnesi tiek pārdoti 100 – 150 cilvēku. Turklāt Latvijā cilvēki tiek pārdoti ne tikai uz ārvalstīm, bet cilvēku tirdzniecība norisinās arī valsts iekšienē.

 

Cilvēku tirdzniecība var izpausties gan kā piespiedu darbs, gan kā piespiedu seksuālo pakalpojumu sniegšana, gan kā cilvēku izmantošana orgānu tirdzniecībā.

 

Par cilvēku tirdzniecības galvenajiem cēloņiem tiek uzskatīta ekonomikas globalizācija un pieaugošā sociālā nevienlīdzība.

 

Latvija ir gan cilvēku tirdzniecības upuru izcelsmes valsts, gan tranzītvalsts, gan arī mērķa (uzņemošā) valsts. Tiek prognozēts, ka, uzlabojoties Latvijas ekonomiskajai situācijai, Latvija arvien biežāk kļūs par cilvēku tirdzniecības upuru mērķa valsti cilvēkiem no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas.

 

Kontaktinformācija:

EQUAL programmas projekta „Atvērtu darba tirgu sievietēm”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Gundega Tentere

mob. tālr. 9209519

e-mail: equal@marta.lv


Atpakaļ