Iekšlietu ministrijā būs Barikāžu vēstures diena skolēniem

Atzīmējot 1991.gada barikāžu notikumu 16.gadadienu, Iekšlietu ministrija sadarbībā ar 1991.gada barikāžu muzeju un Barikāžu fondu piektdien, 19.janvārī rīko Barikāžu vēstures dienu Iekšlietu ministrijā.
Atzīmējot 1991.gada barikāžu notikumu 16.gadadienu, Iekšlietu ministrija sadarbībā ar 1991.gada barikāžu muzeju un Barikāžu fondu piektdien, 19.janvārī rīko Barikāžu vēstures dienu Iekšlietu ministrijā.

Vēstures dienas sāksies 1991.gada barikāžu muzejā (Krāmu ielā 3), kur skolēniem būs iespēja apskatīt muzeja ekspozīciju, kā arī noskatīties Jura Podnieka studijas dokumentālo filmu „Mūsu barikāžu laiks”.

Pēc tam jaunieši kopā ar bijušajiem Bauskas milicijas darbiniekiem Aleksandru Matvejevu, Agri Kociņu un Renāru Zaļo, kas 1991.gada 20.janvāra naktī aizsargāja Iekšlietu ministrijas ēku, dosies cauri Bastejkalnam uz Iekšlietu ministriju (Raiņa bulv. 6). Gājiena laikā barikāžu dalībnieki skolēniem stāstīs par 20.janvāra nakts notikumiem, kad „Omon” kaujinieki uzbruka Iekšlietu ministrijas ēkai un notika apšaude, kurā gāja bojā pieci cilvēki un vēl vairāki guva ievainojumus, un rādīs šo vēsturisko notikumu vietas gan Bastejkalnā, gan Iekšlietu ministrijas telpās. Noslēgumā jauniešiem tiks dāvināta J.Vahera un I.Bērziņas grāmata „Lūzums. No milicijas līdz policijai”.

„Mūsu mērķis, organizējot šo „dzīvās vēstures” dienu, ir likt jauniešiem sajust to laiku notikumu traģismu un saspringto gaisotni,” norāda Vēstures dienu organizētāja, Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamenta direktore Iveta Kancēna. „Viens ir tas, ko var izlasīt vēstures grāmatās un dzirdēt vēstures stundās skolā, bet cits – tieši notikumu vietā dzirdēt dalībnieku stāstu ar visām emocijām, redzēt savām acīm „omoniešu” ložu pēdas Iekšlietu ministrijas telpu griestos. Mēs ceram, ka tas skolēniem ļaus labāk izprast Latvijas pagātni un to, kā un kāpēc radās tautas kustība Latvijas valstiskās neatkarības aizstāvībai,” pauž I.Kancēna.

Barikāžu vēstures stundās piedalīsies Rīgas 69. vidusskolas 11.klase, privātskolas „Patnis“ 6. un 9. klase un Rīgas 3. vidusskolas 10.klase. Pirmā skolēnu grupa ieradīsies 1991.gada barikāžu muzejā (Krāmu ielā 3) plkst. 11.30, bet dosies no muzeja uz Iekšlietu ministriju plkst.12.35. Otrā skolēnu grupa ieradīsies muzejā plkst. 12.30, bet dosies uz ministriju plkst. 13.35, bet trešā skolēnu grupa sāks muzeja apskati plkst. 13.30 un dosies uz ministriju plkst. 14.35.

Savukārt sestdien, 20.janvārī, plkst. 10.00 Iekšlietu ministrijā, Raiņa bulvārī 6 iekšlietu ministrs Ivars Godmanis rīko tradicionālo pieņemšanu 1991.gada 20.janvāra apšaudes laikā bojā gājušo milicijas darbinieku Sergeja Konoņenko un Vladimira Gomanoviča tuviniekiem un bijušajiem Bauskas milicijas darbiniekiem Jānim Jasēvičam, Aļģim Simanavičus, Valērijam Markūnam, Renāram Zaļajam, Gundaram Bergam, Agrim Kociņam, Mārim Kļaviņam un Didzim Traumanim.

Iekšlietu ministrijas vadība sestdien piedalīsies arī citos barikāžu piemiņas pasākumos – ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa un II Meža kapos, kā arī citos pasākumos.

Laipni aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus piedalīties Barikāžu dienu piemiņas pasākumos Iekšlietu ministrijā.

Sīkāka informācija:

Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ