Pārrunā priekšlikumus ugunsdrošības situācijas uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis šodien, 7.martā, tiekoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vadību un reģionālo struktūrvienību komandieriem, pārrunāja ieceres un priekšlikumus ugunsdrošības situācijas uzlabošanai valstī.
Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis šodien, 7.martā, tiekoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vadību un reģionālo struktūrvienību komandieriem, pārrunāja ieceres un priekšlikumus ugunsdrošības situācijas uzlabošanai valstī.

Ministrs informēja, ka viens no pasākumiem būs paaugstināt prasības tām personām, kas iestādēs, it īpaši paaugstināta riska iestādēs – izglītības, sociālās aprūpes iestādēs, slimnīcās, kopmītnēs un tamlīdzīgi – ir atbildīgas par ugunsdrošību. Līdz šim saskaņā ar Ugunsdrošības noteikumiem šīm personām bija jāiziet vai nu 40 (ja iestādē uzturas līdz 50 cilvēkiem) vai 160 (vairāk par 50 cilvēkiem) stundu apmācības kurss. Ministrs uzskata, ka arī tajās iestādēs, kur uzturas līdz 50 cilvēkiem, par ugunsdrošību atbildīgajām personām jāiziet 160 stundu apmācību kurss.

Tāpat ministrs uzdeva turpmāk, veicot ugunsdrošības pārbaudes iestādēs, pārbaudīt ne tikai to, vai par ugunsdrošību atbildīgajai personai ir sertifikāts par attiecīgām apmācībām, bet arī šo personu reālās zināšanas ugunsdrošībā. „Svarīgs ir nevis sertifikāts, bet zināšanas,” sacīja ministrs, norādot, ka gadījumā, ja tiks konstatēts sertifikātam neatbilstošs zināšanu līmenis, tiks pārbaudīta arī sertifikāta izsniedzēja darbības atbilstība likumam un pārkāpumu gadījumā vērtēta iespēja aizliegt veikt šādas apmācības.

Ministrs arī informēja, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests tuvākajā laikā apmācīs tos 25 sociālās aprūpes iestāžu vadītājus, kam iepriekš veiktajās pārbaudēs konstatētas neatbilstošas zināšanas ugunsdrošībā.

Ministrs uzdeva VUGD līdz šā gada 1.aprīlim apzināt situāciju izglītības, sociālās aprūpes iestādēs, slimnīcās u.c. paaugstināta riska iestādēs, kur nav ierīkotas ugunsdrošības brīdināšanas sistēmas. Pamatojoties uz šo informāciju, tiks veikti aprēķini par nepieciešamajiem līdzekļiem šo sistēmu ierīkošanai un sagatavots ziņojums Ministru Kabinetam par iespējamajiem risinājumiem un finansējuma avotiem. Ministrs norādīja, ka viens no variantiem, lai samazinātu izmaksas un sasniegtu optimālu rezultātu, varētu būt veikt centralizētu iepirkumu.

Tāpat ministrs ar VUGD komandieriem pārrunāja gatavošanos pavasara plūdiem un kūlas dedzināšanas sezonai. Ministrs norādīja, ka kūlas dedzināšanas novēršanai šogad plānots organizēt augstāka līmeņa sadarbību starp VUGD un Valsts policiju, lai ātrāk un efektīvāk aizturētu un sodītu kūlas dedzinātājus.

Sīkāka informācija:
Krists Leiškalns
iekšlietu ministra padomnieks
Tālr. 7219215
krists.leiskalns@iem.gov.lv


Atpakaļ