Izstāde par cilvēku tirdzniecību pārceļo uz Liepāju

Starptautiskā ceļojošā izstāde „Trafficking” (Cilvēku tirdzniecība), kas gandrīz mēnesi bija izstādīta Rīgā, Centrālajā stacijā, pārceļo uz Liepāju, kur no pirmdienas, 19.marta būs apskatāma tirdzniecības centrā „Ostmala”, K.Zāles laukumā 8.
Starptautiskā ceļojošā izstāde „Trafficking” (Cilvēku tirdzniecība), kas gandrīz mēnesi bija izstādīta Rīgā, Centrālajā stacijā, pārceļo uz Liepāju, kur no pirmdienas, 19.marta būs apskatāma tirdzniecības centrā „Ostmala”, K.Zāles laukumā 8.

Liepājā izstāde atradīsies līdz 29.martam, bet pēc tam tā tiks pārvesta uz Daugavpili, kur būs apskatāma līdz aprīļa beigām.

Starptautiskā ceļojošā izstāde „Trafficking” ir unikāla, jo līdz šim pasaulē neviens nav mēģinājis par cilvēku tirdzniecību runāt ar sabiedrību mākslas valodā. Izstāde ar tekstiem, vizuālās mākslas objektiem, fotogrāfijām, multimediju instalācijām un videoekrāniem sniedz informāciju par cilvēku tirdzniecību un cīņu pret to projekta partnervalstīs – Latvijā, Itālijā, Grieķijā un Zviedrijā. 2007.gadā tā tiks izvietota visās projekta partnervalstīs – Itālijā, Latvijā un Grieķijā, bet projekta noslēgumā – Eiropas Savienības mītnē Briselē, kur notiks projekta noslēguma pasākums.

Ceļojošā izstāde ir kopsavilkums pamatizstādei, kas kopš pagājušā gada 8.septembra ir izstādīta Pasaules kultūru muzejā Gēteborgā, Zviedrijā. Pamatizstāde ir700 kvadrātmetrus plaša un tajā apkopotas šokējošas un unikālas cilvēku tirdzniecības materiālās liecības - Meksikas atklātajos namos nomocītu jaunu meiteņu kleitas, koka laiva, ar kuru pa Atlantijas okeānu no Āfrikas uz Eiropu vesti bēgļi, seksuāli izmantotu jaunu sieviešu dienasgrāmatas. Šīs patiesās liecības organiski papildina Zviedrijas mūsdienu mākslinieku darbi – instalācijas, fotogrāfijas un citi mākslas objekti. Pamatizstādē tiek plaši izmantotas multimediju iespējas – videoekrāni, audioiekārtas, projektori, Internets u.c.

Pamatizstādei ir izveidota Interneta versija (http://www.trafficking.nu).

Izstāde ir izveidota Eiropas Savienības programmas EQUAL finansētā starptautiskā projekta „Networking Against Human Trafficking” („Sadarbība pret cilvēku tirdzniecību”) ietvaros. Projekta partneri ir Latvija, Zviedrija, Itālija un Grieķija. Izstādi Latvijā organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Resursu centru sievietēm „Marta”, Zviedrijas vēstniecību un tirdzniecības centru „Origo”.

Sīkāka informācija:

Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ