IeM pensionāri varēs saņemt nesamaksāto izdienas pensiju

Ministru Kabinets šodien, 15.maijā, atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādātos grozījumus likumā „Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm”, kas paredz IeM pensionāriem, tāpat kā citiem pensionāriem, segt laikā no 2000. līdz 2002.gadam neizmaksāto pensijas daļu.
Ministru Kabinets šodien, 15.maijā, atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādātos grozījumus likumā „Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm”, kas paredz IeM pensionāriem, tāpat kā citiem pensionāriem, segt laikā no 2000. līdz 2002.gadam neizmaksāto pensijas daļu. 2006.gada novembrī, pildot Satversmes tiesas spriedumu, Saeima grozīja likumu „Par valsts pensijām””. Grozījumi paredz izmaksāt nesaņemto pensiju strādājošiem pensionāriem, kuriem laikā no 2000.gada 1.janvāra līdz 2002.gada 19.martam pensijas izmaksa bija ierobežota saskaņā ar tajā laikā spēkā esošajiem likuma "Par valsts pensijām" pārejas noteikumiem. Šos ierobežojumus Satversmes tiesa atzina par neatbilstošiem Satversmei.

IeM izstrādātie grozījumi saskaņo likumu „Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm” ar grozījumiem likumā „Par valsts pensijām” un paredz samaksāt IeM pensionāriem no 2000.gada 1.janvāra līdz 2002.gada 19.martam nesamaksāto izdienas pensiju. Tam būs nepieciešami 141003 latu, par kuru piešķiršanu lems kopā ar visu ministriju priekšlikumiem, gatavojot 2007.gada valsts budžeta grozījumus.

Likumprojekts vēl jāapstiprina Saeimai.

Sagatavoja:

Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 7219176
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ