Turpinās policistu dalība starptautiskajā misijā Afganistānā

šodien, 24. janvārī iekšlietu ministrs Mareks Segliņš tikās ar Valsts policijas Rīgas pilsētas galvenās policijas pārvaldes 2.policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka vietnieku kapteini Romāns Dončenko.

šodien, 24. janvārī iekšlietu ministrs Mareks Segliņš tikās ar Valsts policijas Rīgas pilsētas galvenās policijas pārvaldes 2.policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka vietnieku kapteini Romāns Dončenko.

Kapteinis Dončenko no 28. janvāra līdz 31. jūlijam Afganistānā, Fariabas provincē piedalīsies Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) vadītajā Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) misijā Norvēģijas vadītā Provinču atjaunošanas vienībā. Misijas mērķis ir piedalīties Afganistānas policijas apmācīšanā.

Ministrs M. Segliņš uzsvēra: „Latvija ir maza valsts un mēs nevaram vieni paši pastāvēt, līdz ar to mums ir ļoti svarīgi sniegt atbalstu citām mazajām valstīm, lai grūtā brīdī lielvalstis atbalstītu mūs'. Ministrs novēlēja izturību un lūdza informēt viņu par misijas norisi un problēmām, ja tādas rodas. Ministrs policistam, līdzīgi kā tas ir bijis iepriekš, pasniedza īpašu rokas pulksteni, kas ir triecienizturīgs un pielāgots ekstremāliem apstākļiem.

Pašlaik Afganistānā dien jau trīs policijas darbinieki.

Vispārēja informācija:

Latvijas dalību ISAF misijā nosaka „Pamatnostādnes visaptverošai Latvijas iesaistei Afganistānas atjaunošanā 2007. - 2013. gadam”.

Afganistānas atjaunošana un drošība ir viens no prioritāriem jautājumiem plašai starptautiskajai sabiedrībai. Afganistānas valsts atjaunošanā un rekonstrukcijā tiek īstenots plašs pasākumu loks, kas aptver gandrīz visas politiskās, militārās, sociāli-ekonomiskās un citas valsts pārvaldes un privātā sektora jomas. Afganistānas pastāvošo problēmu risināšanā un situācijas stabilizēšanā iesaistījās gan starptautiskās organizācijas, gan individuālās valstis, gan privātie un nevalstiskie fondi un uzņēmumi. Starptautiskās sabiedrības pūliņi kopumā ir vērsti uz visaptverošu Afganistānas stabilizēšanu un atjaunošanu.

Tāpat arī NATO Rīgas samita deklarācijā ir pausta konkrēta apņemšanās “palielināt atbalstu Afganistānas armijas apmācīšanā un veidošanā un sniegt nozīmīgāku nacionālo artavu Afganistānas policijas apmācīšanā un turpināt atbalstīt Afganistānas valdības pasākumus cīņā pret narkotikām”. Vispārīgāks politiskais atbalsts Afganistānas valdībai un solījums ilgtermiņa līdzdalībai valsts atjaunošanā ir izteikts arī NATO un Afganistānas kopīgajā deklarācijā un ES un Afganistānas kopīgajā deklarācijā.

Iekšlietu ministrijas sistēmas darbinieku līdzdalību misijā nosaka 2007.gada 22.maija noteikumi Nr.340 „Kārtība, kādā Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm nosūta dalībai starptautiskajās misijās un operācijās, un dalības finansēšanas kārtība” atbalstīja divu Latvijas Valsts policijas darbinieku dalību attīstības sadarbības misijā Afganistānā.


Sagatavoja:

Dace Ūdre
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
Tālr. 7219363
Mob.tālr.: 26425173
dace.udre@iem.gov.lv


Atpakaļ