Iekšlietu ministrija godina savus aizstāvjus

\"\" Svētdien, 20.janvārī Iekšlietu ministrijā, ministrs Mareks Segliņš rīkoja tradicionālo pieņemšanu 1991.gada 20.janvāra apšaudes laikā bojā gājušo milicijas darbinieku Sergeja Konoņenko un Vladimira Gomanoviča tuviniekiem un bijušajiem un esošajiem Iekšlietu ministrijas darbiniekiem, kuri aktīvi līdzdarbojās barikāžu laika notikumos.

Svētdien, 20.janvārī Iekšlietu ministrijā, ministrs Mareks Segliņš rīkoja tradicionālo pieņemšanu 1991.gada 20.janvāra apšaudes laikā bojā gājušo milicijas darbinieku Sergeja Konoņenko un Vladimira Gomanoviča tuviniekiem un bijušajiem un esošajiem Iekšlietu ministrijas darbiniekiem, kuri aktīvi līdzdarbojās barikāžu laika notikumos.

Pasākumā piedalījās kādreizējie Bauskas milicijas darbinieki Valerijs Markuns, Agris Kociņš, Aļģis Simanāvičus, Didzis Traumanis Māris Kļaviņš, Jānis Jasēvičs, Renārs Zaļais un Gundars Bergs, kuri 1991. gada 20. janvāra naktī OMON uzbrukuma laikā ar ieročiem aizstāvēja Iekšlietu ministriju, kā arī citi bijušie un esošie Iekšlietu ministrijas sistēmas darbinieki – toreizējo notikumu aculiecinieki un dalībnieki. Atmiņās dalījās arī toreizējais iekšlietu ministrs Aloizs Vaznis un viņa vietnieks Zenons Indrikovs. Pasākuma laikā toreizējais ministrijas štāba virsnieks Andrejs Galviņš ministrijai nodeva Latvijas PSR Iekšlietu ministrijas aizsardzības shēmas un citu būtisku dokumentu kopijas.

Iekšlietu ministrs Mariks Segliņš pateicās ministrijas aizstāvjiem par izrādīto drosmi kaujas apstākļos. Ministrs novēlēja turpināt to milzīgo darbu valsts atjaunošanas būtiskāko notikumu liecību apkopošanā un patriotisma audzināšanā, ko aizsācis Barikāžu fonds.

Iekšlietu ministrija un Barikāžu fons arī šogad organizēja Barikāžu vēstures dienu skolniekiem. Tā sākās 1991.gada barikāžu muzejā, kur skolēniem bija iespēja apskatīt muzeja ekspozīciju un noskatīties Jura Podnieka studijas dokumentālo filmu \'Mūsu barikāžu laiks\'. Pēc tam jaunieši kopā ar bijušajiem Bauskas milicijas darbiniekiem Renāru Zaļo, Valeriju Markunu un Agri Kociņu devās cauri Bastejkalnam uz Iekšlietu ministriju. Gājiena laikā barikāžu dalībnieki skolēniem stāstīs par 20.janvāra nakts notikumiem, kad OMON kaujinieki uzbruka Iekšlietu ministrijas ēkai un notika apšaude, kurā gāja bojā pieci cilvēki un ievainojumus guva 34 cilvēki.

 

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"


 


Sagatavoja:

Dace Ūdre
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
Tālr. 7219363
Mob.tālr.: 26425173
dace.udre@iem.gov.lv


Atpakaļ