gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Vēl veiksmi uz misiju Afganistānā nosūtītajiem policistiem

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš šodien, 28.jūlijā tikās ar Valsts policijas darbiniekiem, kas nedēļas beigās dosies uz Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) misiju Provinču atjaunošanas vienībā Afganistānā.

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš šodien, 28.jūlijā tikās ar Valsts policijas darbiniekiem, kas nedēļas beigās dosies uz Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) misiju Provinču atjaunošanas vienībā Afganistānā.

Saskaņā ar Ministru Kabineta 22.jūlija rīkojumu misijā dosies Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes Starptautiskās krimināltiesiskās un operatīvās sadarbības nodaļas vecākais inspektors Arvīds Līcis un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 2.nodaļas vecākais inspektors Aleksandrs Savuls.

Policisti piedalīsies misijā Fariabas provincē no 29.jūlija līdz nākamā gada 1.februārim.

Sarunā ar Valsts policijas darbiniekiem iekšlietu ministrs Mareks Segliņš interesējās par sagatavošanās posmu misijai un apmierinātību ar materiāli tehnisko nodrošinājumu un ekipējumu. Policijas darbinieki informēja, ka, gatavojoties misijai, piedalījušies speciālās apmācībās. Tāpat misijas dalībnieki atzina, ka ir veikti visi nepieciešamie organizatoriskie pasākumi, lai nodrošinātu veiksmīgu misijas norisi.

Ministrs norādīja, ka Latvija ir maza valsts un nekad nevarēs nosūtīt uz pasaules "karstajiem punktiem" lielus spēkus, tomēr Latvijas pienākums ir dot savu ieguldījumu miera un demokrātijas veicināšanai pasaulē. Viņš uzsvēra, ka, palīdzot Afganistānai radīt tiesisku un drošu valsti, Latvija palīdz arī sev.

Ministrs novēlēja policistiem veiksmīgu un drošu dienestu vienā no bīstamākajiem pasaules reģioniem. Ministrs pasniedza misijas dalībniekiem piemiņas dāvanu – īpaši ekstrēmiem apstākļiem piemērotu rokas pulksteni. „Šī dāvana ir simboliska saite ar dzimteni – lai jūs vienmēr zinātu ceļu uz mājām un varētu atgriezties paredzētajā laikā,” sacīja M.Segliņš.

Latvijas dalību ISAF misijā nosaka „Pamatnostādnes visaptverošai Latvijas iesaistei Afganistānas atjaunošanā 2007. - 2013. gadam”.

Afganistānas atjaunošana un drošība ir viens no prioritāriem jautājumiem plašai starptautiskajai sabiedrībai. Afganistānas valsts atjaunošanā un rekonstrukcijā tiek īstenots plašs pasākumu loks, kas aptver gandrīz visas politiskās, militārās, sociāli-ekonomiskās un citas valsts pārvaldes un privātā sektora jomas. Afganistānas pastāvošo problēmu risināšanā un situācijas stabilizēšanā iesaistījās gan starptautiskās organizācijas, gan individuālās valstis, gan privātie un nevalstiskie fondi un uzņēmumi. Starptautiskās sabiedrības pūliņi kopumā ir vērsti uz visaptverošu Afganistānas stabilizēšanu un atjaunošanu.

Tāpat arī NATO Rīgas samita deklarācijā ir pausta konkrēta apņemšanās “palielināt atbalstu Afganistānas armijas apmācīšanā un veidošanā un sniegt nozīmīgāku nacionālo artavu Afganistānas policijas apmācīšanā un turpināt atbalstīt Afganistānas valdības pasākumus cīņā pret narkotikām”. Vispārīgāks politiskais atbalsts Afganistānas valdībai un solījums ilgtermiņa līdzdalībai valsts atjaunošanā ir izteikts arī NATO un Afganistānas kopīgajā deklarācijā un ES un Afganistānas kopīgajā deklarācijā.

Iekšlietu ministrijas sistēmas darbinieku līdzdalību misijā nosaka 2007.gada 22.maija noteikumi Nr.340 „Kārtība, kādā Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm nosūta dalībai starptautiskajās misijās un operācijās, un dalības finansēšanas kārtība” atbalstīja divu Latvijas Valsts policijas darbinieku dalību attīstības sadarbības misijā Afganistānā.

Pašlaik Afganistānā dien divi Latvijas policijas darbinieki, kas atgriezīsies dzimtenē 30.jūlijā.

 

Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026
 


Atpakaļ