Rūdolfa ielā būvēs kompleksu Iekšlietu ministrijas dienestiem

Ministru Kabinets šodien, 5.augustā, atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu, kas paredz pašreizējā Valsts robežsardzes teritorijā Rūdolfa ielā 5 būvēt administratīvo ēku kompleksu vairāku Iekšlietu ministrijas dienestu vajadzībām.
Ministru Kabinets šodien, 5.augustā, atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu, kas paredz pašreizējā Valsts robežsardzes teritorijā Rūdolfa ielā 5 būvēt administratīvo ēku kompleksu vairāku Iekšlietu ministrijas dienestu vajadzībām.

Informatīvais ziņojums par Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes nodrošināšanu ar darbam piemērotām telpām un par turpmāko rīcību būvniecības nodrošināšanai Rīgā, Rūdolfa ielā 5 paredz šajā teritorijā būvēt divas jaunas piecstāvu ēkas, pabeigt pirms sešiem gadiem iesāktā sporta kompleksa būvniecību, kā arī atjaunot pašreizējo Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes ēku.

Kompleksā iecerēts izvietot Valsts robežsardzes Galveno pārvaldi, Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldi, Drošības policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta centrālo aparātu un Rīgas pilsētas pārvaldi.

VRS Rīgas pārvaldes pārvietošana nepieciešama, jo pašreizējās telpas Rīgas brīvostā pārvalde nomā un īpašnieks SIA „Rīgas centrālais termināls” ir ievērojami paaugstinājis nomas maksu, turklāt Rīgas brīvostas attīstības plāni paredz jau nākamgad šo ēku nojaukt. Informatīvais ziņojums paredz VRS vajadzībām jaunajā kompleksā būvēt piecstāvu ēku, kurā tiks izvietots VRS Galvenā pārvalde un Rīgas pārvalde.

Savukārt VUGD struktūrvienības pašlaik izvietotas Rīgas pašvaldībai piederošās telpās, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī. Ēkas būvētas 1880.-1888.gadā un to platība ir nepietiekama visu darbinieku izvietošanai, taču paplašināšana nav iespējama, jo to nepieļauj vēsturiskā apbūve. Projekts paredz, ka VUGD struktūrvienības Rūdolfa ielā strādās atjaunotajā VRS Galvenās pārvaldes administratīvajā ēkā.

Arī Drošības policijai nepieciešamas jaunas telpas, ko pašreizējās ir gan tehniski nolietotas, gan arī tajās ir sarežģīti nodrošināt Eiropas Savienības un NATO drošības prasības. Drošības policijas vajadzībām Rūdolfa ielas kompleksā paredzēts celt jaunu administratīvo ēku.

No iecerētajām jaunbūvēm vispirms darbs sāksies sporta kompleksā, ko plānots celt uz jau esošajiem pamatiem, kas Rūdolfa ielas teritorijā atrodas kopš 2002.gada, kad sporta kompleksa celtniecība tika apturēta. Iecerēts, ka līdz nākamā gada martam tiks veikta objekta pārprojektēšana un 2009.gada pavasarī varēs izsludināt būvniecības iepirkumu.

Rūdolfa ielas kompleksa projekts tiks īstenots, sadarbojoties ar akciju sabiedrību „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ). Lai nodrošinātu būvniecību, VNĪ tiks nodoti pašreizējie Iekšlietu ministrijas īpašumi Rūdolfa ielā, un Iekšlietu ministrija būs jaunbūvējamo un atjaunoto ēku nomnieks, paredzot attiecīgas ilgtermiņa saistības valsts budžetā.Sagatavoja:

Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026

Atpakaļ