Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs dosies uz Gruziju

Attēls
Attēls
Lai novērtētu drošības un humāno situāciju kara konflikta postītajā Gruzijā, ar mērķi efektīvāk koordinēt Latvijas sniegto humāno palīdzību šodien, 19.augustā uz Gruziju dosies Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume.
Lai novērtētu drošības un humāno situāciju kara konflikta postītajā Gruzijā, ar mērķi efektīvāk koordinēt Latvijas sniegto humāno palīdzību šodien, 19.augustā uz Gruziju dosies Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume.

Kopā ar viņu Gruziju apmeklēs arī IeM Drošības politikas departamenta direktors Kaspars Druvaskalns, kuram jau ir pieredze līdzīgos pasākumos – viņš piedalījies misijā Bosnijā un Hercegovinā, kā arī strādājis Kosovā un Afganistānā, lai sagatavotu Iekšlietu ministrijas kontingenta dalību misijās šajās valstīs.

 Par to vakar pēc Ministru kabineta sēdes vienojās iekšlietu ministrs Mareks Segliņš un ārlietu ministrs Maris Riekstiņš, pārrunājot veiktās aktivitātes humānās palīdzības sniegšanā un situāciju Gruzijā.

Plānots, ka apmeklējuma laikā Iekšlietu ministrijas amatpersonas tiksies ar Gruzijas Iekšlietu ministrijas un drošības dienestu pārstāvjiem un citām krīzes seku novēršanā iesaistītajām amatpersonām, Latvijas vēstniecības darbiniekiem, kā arī, iespējams, apmeklēs krīzes skartos reģionus.

Kā ziņots, Latvija uz Gruziju jau ir nosūtījusi trīs humānās palīdzības sūtījumus. Pirmais sūtījums – krava ar valsts materiālajās rezervēs esošajiem medicīniskajiem resursiem - tika nosūtīts pagājušās nedēļas sākumā.

Humānās palīdzības kravas uz Gruziju tika nosūtītas arī piektdien, 15.augustā un svētdien, 17.augustā ar aviokompānijas AirBaltic regulārajiem reisiem. Tās bija kravas ar Latvijas ražotāju pārtikas produktiem - „Dobeles dzirnavnieks” (milti, makaroni, rīsi) un „Triāls” (gaļas konservi), kā arī gultas piederumu komplekti no valsts materiālajām rezervēm.

15.augustā uz Gruziju nosūtītās kravas apjoms bija 5,8 tonnas, bet 17.augustā – 1,8 tonnas. Līdzekļi šo humānās palīdzības sūtījumu iegādei un transportēšanai tiek ņemti no 100 000 latu, kurus Latvijas valdība piešķīrusi Gruzijai kara radīto seku pārvarēšanai.

Nākamā humānās palīdzības krava tiks nosūtīta šodien, 19.augustā un tajā būs teltis un citi pirmās nepieciešamības priekšmeti, lai nodrošinātu pajumti civiliedzīvotājiem, kas bruņotā konflikta dēļ palikuši bez dzīvesvietas.

Ārlietu ministrija, Iekšlietu ministrija un Katastrofu medicīnas centrs turpinās koordinēt un sniegt humāno palīdzību Gruzijai valdības piešķirto līdzekļu ietvaros.
 
Jau vēstīts, ka 2008.gada 8.augustā Krievijas Federācija uzsāka militāru agresiju pret Gruziju, veicot gaisa uzlidojumus uz pilsētām Gori, Poti, Senaki, Marneuli, Oni, Khutaisi, Khoni un vairākiem objektiem galvaspilsētā Tbilisi. Bombardēšanas rezultātā ir sagrautas neskaitāmas celtnes, identificēti daudz nogalināti civiliedzīvotāji un vēl vairāk ievainoti un pazuduši. Oficiāli reģistrēti 70000 bēgļi, bet faktiskais to daudzums varētu būt divas reizes vairāk. Gruzijas Iekšlietu ministrija iespēju robežās novērtē postījumus un veic neatliekamos pasākumus civiliedzīvotāju glābšanai.
 
Gruzijas Iekšlietu ministrija ar starptautisko organizāciju (EU MIC, NATO EARDCC) kompetento subjektu starpniecību ir vairākkārt griezusies pie valstīm ar palīdzības lūgumu.


Sagatavoja:

Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026

Atpakaļ