Informēs par Gruzijas vizītes rezultātiem

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume rīt, 21.augustā plkst.10.00 Iekšlietu ministrijā (Čiekurkalna 1.līnija 1, 2.korpuss) preses brīfingā informēs par vizītes Gruzijā rezultātiem.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume rīt, 21.augustā plkst.10.00 Iekšlietu ministrijā (Čiekurkalna 1.līnija 1, 2.korpuss) preses brīfingā informēs par vizītes Gruzijā rezultātiem.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kas vēlas piedalīties brīfingā, lūdzam iepriekš pieteikties Preses un sabiedrisko attiecību departamentā (laura.karnite@iem.gov.lv, 67219213).

IeM valsts sekretārs A.Straume un Drošības politikas departamenta direktors Kaspars Druvaskalns 19.augustā devās uz Gruziju, lai novērtētu drošības un humāno situāciju kara konflikta postītajā valstī ar mērķi efektīvāk koordinēt Latvijas sniegto humāno palīdzību.

Vizītes ietvaros Iekšlietu ministrijas amatpersonas plāno apmeklēt bēgļu nometnes, kā arī tikties ar Gruzijas Iekšlietu ministrijas un drošības dienestu pārstāvjiem un citām krīzes seku novēršanā iesaistītajām amatpersonām, Latvijas vēstniecības darbiniekiem.

Kā ziņots, Latvija uz Gruziju jau ir nosūtījusi četrus humānās palīdzības sūtījumus. Pirmais sūtījums – krava ar valsts materiālajās rezervēs esošajiem medicīniskajiem resursiem - tika nosūtīts pagājušās nedēļas sākumā.

Humānās palīdzības kravas uz Gruziju tika nosūtītas arī 15. un 17.augustā ar aviokompānijas AirBaltic regulārajiem reisiem. Tās bija kravas ar Latvijas ražotāju pārtikas produktiem - „Dobeles dzirnavnieks” (milti, makaroni, rīsi) un „Triāls” (gaļas konservi), kā arī gultas piederumu komplekti no valsts materiālajām rezervēm.

15.augustā uz Gruziju nosūtītās kravas apjoms bija 5,8 tonnas, bet 17.augustā – 1,8 tonnas. Līdzekļi šo humānās palīdzības sūtījumu iegādei un transportēšanai tiek ņemti no 100 000 latu, kurus Latvijas valdība piešķīrusi Gruzijai kara radīto seku pārvarēšanai.

Savukārt humānās palīdzības kravā, kas nosūtīta 19.augustā, bija teltis un citi pirmās nepieciešamības priekšmeti, lai nodrošinātu pajumti civiliedzīvotājiem, kas bruņotā konflikta dēļ palikuši bez dzīvesvietas.

Ārlietu ministrija, Iekšlietu ministrija un Katastrofu medicīnas centrs turpinās koordinēt un sniegt humāno palīdzību Gruzijai valdības piešķirto līdzekļu ietvaros.


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Atpakaļ