Trīs iekšlietu ministrijas darbinieki dosies misijā uz Gruziju

Ministru Kabinets šodien, 23.septembrī atbalstīja trīs Latvijas iekšlietu ministrijas darbinieku nosūtīšanu uz Eiropas Savienības Novērotāju misiju Gruzijā (EUMM in Georgia).

Ministru Kabinets šodien, 23.septembrī atbalstīja trīs Latvijas iekšlietu ministrijas darbinieku nosūtīšanu uz Eiropas Savienības Novērotāju misiju Gruzijā (EUMM in Georgia).

Rīt, 24.septembrī, plkst.10.00 Iekšlietu ministrijā (Čiekurkalna 1.līnijā 1, k-2) ar misijā nosūtītajiem ministrijas dienestu darbiniekiem tiksies iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, kas pasniegs viņiem tradicionālo ministrijas dāvanu – īpašus ekstrēmiem apstākļiem piemērotus rokas pulksteņus.

Uz Gruziju ES misijas sastāvā dosies Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Starptautisko lietu biroja Starptautisko attiecību nodaļas vecākais inspektors kapteinis Edgars Perijs, Valsts robežsardzes Jelgavas pārvaldes Bauskas rajona Imigrācijas nodaļas galvenais inspektors virsniekvietnieks Jānis Baltmanis un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Kristaps Eklons.

Plānots, ka Iekšlietu ministrijas amatpersonas dosies uz Gruziju nedēļas nogalē. Pēc speciālām apmācībām Latvijas novērotāju darba vieta būs ostas pilsēta Poti.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Gruzijas un Krievijas 12.augusta sešu punktu vienošanās principiem, kas tika panākta ar Eiropas Savienības prezidentūras starpniecību, ES misijai jāuzsāk darbs Gruzijā 1.oktobrī.

Lēmums par gatavošanās uzsākšanu ES Novērotāju misijai Gruzijā tika pieņemts ES Padomes samitā 1.septembrī. Šīs civilās misijas uzdevums ir novērot konfliktā iesaistīto pušu darbību un sešu punktu vienošanās ievērošanu visā Gruzijas teritorijā – tajā skaitā Dienvidosetijā un Abhāzijā.

Pagājušajā nedēļā Eiropas Savienības dalībvalstis Briselē vienojās par misijas sastāvu, iekļaujot tajā arī trīs pārstāvjus no Latvijas Iekšlietu ministrijas dienestiem.

Pašreizējais misijas mandāts ir 12 mēneši – no 2008. gada 1. oktobra līdz 2009. gada 30. septembrim. Kopumā misijā piedalīsies vairāk nekā 200 pārstāvji no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm.


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Atpakaļ