Ierosina disciplinārlietu pret v/a „Materiālās rezerves” direktoru un vietnieci

Iekšlietu ministrijas Galvenā inspekcija pēc dienesta pārbaudes par valsts aģentūras „Materiālās rezerves” amatpersonu rīcību, ilgstoši neizpildot lēmumu par liela daudzuma spirta realizāciju, ieteikusi ierosināt disciplinārlietu pret aģentūras direktoru un viņa vietnieci.
Iekšlietu ministrijas Galvenā inspekcija pēc dienesta pārbaudes par valsts aģentūras „Materiālās rezerves” amatpersonu rīcību, ilgstoši neizpildot lēmumu par liela daudzuma spirta realizāciju, ieteikusi ierosināt disciplinārlietu pret aģentūras direktoru un viņa vietnieci.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs disciplinārlietu ierosinājis šodien, 7.oktobrī.

Pārbaude tika veikta valsts sekretāra uzdevumā un tajā izvērtēja valsts aģentūras „Materiālās rezerves” amatpersonu rīcību, nenodrošinot savlaicīgu Drošības policijas lēmuma par aptuveni 1200 tonnu spirta realizāciju izpildi.

Pārbaudes rezultātā atzīts, ka valsts aģentūras „Materiālās rezerves” un tās izveidoto komisiju darbā, izpildot Drošības policijas lēmumu, ir konstatēti vairāki trūkumi, kā arī normatīvo aktu prasību neievērošana.

Tāpēc Galvenā inspekcija iesaka ierosināt disciplinārlietas pret valsts aģentūras „Materiālās rezerves” direktoru Valēriju Koķi un viņa vietnieci juridiskajos jautājumos Kristīni Mackeviču pēc Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 36.panta otrajā daļā paredzētajām disciplinārpārkāpuma pazīmēm.

Valsts aģentūras „Materiālās rezerves” direktoram arī uzdots aktivizēt Drošības policijas lēmuma izpildi, lai pēc novērstu turpmāku materiālo zaudējumu radīšanu valstij.

Direktoram arī jāizstrādā iekšējais normatīvais akts, kas reglamentētu komisijas izveidošanu, tās darba kārtību un locekļu atbildību, veicot iepirkumus un izpildot lēmumus par lietisko pierādījumu realizēšanu vai iznīcināšanu.

V.Koķim arī jāveic pasākumus, lai turpmāk nepieļautu dienesta pārbaudes rezultātā konstatētos trūkumus un tiesību aktu pārkāpumus valsts aģentūras „Materiālās rezerves” darbā.

Jau vēstīts, ka Drošības policija jau šā gada 28.janvārī kriminālprocesa ietvaros nolēma nodot realizācijai 1 199 916,12 kilogramus nedenaturēta etilspirta, kas 2007.gada augusta beigās tika atsavināts Rēzeknes muitas kontrolpunktā.

Kriminālprocesu par 2007.gada augusta beigās Rēzeknes muitas kontrolpunktā Latvijā no Krievijas ievestām 22 dzelzceļa cisternām ar spirtam līdzīgu šķidrumu Drošības policija ierosināja pērnā gada rudenī. Saskaņā ar pavaddokumentiem cisternās esošais šķidrums bija deklarēts kā tehniskais spirts vai automobiļu kopšanas līdzeklis.

Tomēr, veicot ekspertīzi, konstatēts, ka dzelzceļa cisternās atrodas nedenaturēts etilspirts jeb pārtikas spirts.

   
Sagatavoja:

Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Direktora vietniece
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026

Atpakaļ